Підтримати

ДОКУМЕНТИ: Медексперт у справі Шабуніна “відмазував” Насірова та вбивцю

Медексперт, що робив експертизу у справі Шабуніна та засвідчив “тілесні ушкодження середньої тяжкості” — Давид Валіахметов — відповідно до документів, уже неодноразово готував сумнівні висновків судово-медичної експертизи.

Так Валіахметов, який займає посаду завідуючого відділу судово-медичної експертизи Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи, свого часу робив експертизи Роману Насірову та навіть “відмазував” вбивцю.

У червні-липні 2017 року під час перегляду запобіжного заходу екс-голові ДФС Роману Насірову саме Валіахметов підтвердив наявність у нього тяжкого захворювання та “рекомендував” йому пройти радіойодотерапію.

У судовій ухвалі також ідеться про те, що Насіров заявив, що потребує “невідкладного спеціалізованого лікування у лікувальних закладах за кордоном”, оскільки в Україні відсутні як відповідні умови, так і спеціалісти для такого лікування. Проте суд відмовив у зміні запобіжного заходу та наданні можливості виїзду за кордон.

Очевидно, що раптова тяжка хвороба, яка чомусь не позначилася на зовнішньому вигляді, потребує серйозного лікування, ще й виключно закордоном і виникає саме в момент обрання запобіжного заходу — викликала сумніви у суду.

Нагадаємо, що перед цим  Роману Насірову вже ставили діагноз “інфаркт міокарда”, який спростувала комісія МОЗ, зазначивши, що лікарі “систематично та необґрунтовано перебільшували тяжкість стану здоров’я екс-голови ДФС”.

Це далеко не єдиний випадок, коли Валіахметов готувавав сумнівний висновок судово-медичної експертизи.

У 2010 році, складаючи висновок по справі вбивства, Валіахметов не побачив прямого причинно-наслідкового зв’язку між діями вбивці та смертю жертви, про що йдеться у документах Генпрокуратури. Зокрема, висновок Валіахметова був спростований подальшою комісійною експертизою і суд не взяв його до уваги — цитата з рішення суду: “Викладені у висновку обставини носять характер припущень, обґрунтовуються показаннями…., які суд вважає неправдивими, та спростовуються наведеними вище висновками комісійної судово-медичної експертизи та даними відтворення обстановки та обставин події зі статистом” (т. 2, а.с. 238-239).

Згодом захист обвинуваченого озвучив факт надання Валіахметову хабара у розмірі 100 тисяч гривень за складання неправдивого висновку. Сам обвинувачений був засуджений за вбивство до 13 років позбавлення волі, проте це жодним чином не позначилося на кар’єрі медексперта.

Той же судово-медичний експерт Давид Валіахметов готував висновок у справі, яку шиють голові правління Центру протидії корупції Віталію Шабуніну про начебто “побиття журналіста”.

“У матеріалах справи відсутні оригінали документів, на базі яких проводилася медична експертиза, щоб дозволило нам залучити альтернативного експерта”, — каже адвокат Віталія Шабуніна Дмитро Онученко. — На наше переконання, уся справа наразі побудована на сфальсифікованому висновку судмедексперта, який не можна розглядати як доказ”, — додає він.
Нагадаємо також, що раніше адвокати вже заявляли про те, що медична експертиза проти Шабуніна — сфальшована і не може бути доказом у справі про “побиття журналіста”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Розбіжності у свідченнях та відсутність меддокументів: суд у справі Шабуніна допитав судмедексперта та рентгенолога
Аваков намагається легалізувати негласні слідчі дії щодо ЦПК за допомогою нардепа Деркача. Заява
Хронологія переслідувань: суд допитав Шабуніна у справі про побиття псевдожурналіста Філімоненка

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності