ДОКУМЕНТ — Відкрили нове кримінальне провадження за перешкоджання журналістській діяльності членом правління ЦПК та її чоловіком

Бориспільська поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 171 Кримінального кодексу України, а саме за “перешкоджання законній професійній діяльності журналістів” членом правління Центру протидії корупції Олександрою Устіновою та її цивільним чоловіком. Про це стало відомо, коли їх викликали на допит.

Підставою для початку провадження стала заява  блогера-провокатора Всеволода Філімоненка за начебто перешкоджання його журналістській роботі, коли він зустрічав Устінову та її цивільного чоловіка в травні 2017 в аеропорту Бориспіль.

У Центрі протидії корупції розцінюють це як тиск на Олександру Устінову перед судовим засіданням, оскільки і вона, і її цивільний чоловік найближчим часом мають бути допитані в суді по справі голови правління ЦПК Віталія Шабуніна.

“Саме події в аероропорту та ганебна поведінка провокатора Філімоненка і стали причиною суперечки між останнім та Віталієм. Єдиним хто дійсно постраждав в аеропорту є саме Олександра, заяви якої поліція вперто не розслідує. Натомість, початок  цього кримІнального провадження за начебто перешкоджання журналісту є тиском та черговою спробою провокатора перетворити себе на жертву”, — стверджує Олена Щербан, юрист ЦПК.

Нагадаємо, що 7 травня 2017 року о 06.30 ранку члена правління ЦПК Олександру Устінову, яка разом із чоловіком поверталася з відпустки, в аеропорту Бориспіль перестріли Філімоненко та ще двоє чоловіків. На відео, оприлюдненому Філімоненком, чітко видно, як ці особи оточили  пару з усіх сторін, грубіянили, насміхалися, задаючи при цьому питання, на які самі ж давали відповідь, довівши активістку до сліз. Через кілька днів провокатори з невідомою метою приходили до будинку, де мешкає член правління ЦПК Устінова.

Активістам досі не зрозуміло, яким чином Філімоненко отримав інформацію про час прибуття рейсу Устінової, оскільки це виключно конфіденційна інформація, яку можна було отримати лише від авіаперевізника, тому ЦПК підозрює, що провокатори контролювалися працівниками Служби безпеки, яка вже була помічена в організації мітингів біля будинку Шабуніна.

Важливо відмітити, що Устінова та її цивільний чоловік відразу після інциденту подали заяву до поліції за фактом їх переслідування групою людей. Однак за 11 місяців не відбулось жодних слідчих дій.

Нагадаємо, що 8 червня 2017 року біля будівлі Дніпровського військового комісаріату Києва виник конфлікт між главою ЦПК Віталієм Шабуніним та Всеволодом Філімоненком.

З оприлюдненого відео видно, що Філімоненко спровокував Шабуніна, і той вдарив Філімоненка по обличчю. Віталій спочатку запитав, чи це він образив його тещу та довів до сліз колегу Устінову. Філімоненко відповів, що так, після чого Віталій вдарив його і пішов до військкоммату. Через деякий час цілий і неушкоджений провокатор підбіг до Шабуніна і пирснув йому та журналістам у лице газовим балончиком.

Філімоненко працює помічником депутата Радикальної Партії Сергія Мельничука і називає себе журналістом, хоча більш відомий своїми багатьма провокативними роликами, а не журналістськими матеріалами.

Шабуніна звинувачують за статтею 345-1 «Погроза або насильство щодо журналіста» Кримінального кодексу України. Йому загрожує до 5 років позбавлення волі.

Справу Шабуніна розслідували 7,5 місяців, через 2 — оголосили першу підозру про побиття громадянина (з ч. 1 ст. 122КК) а через 5 місяців перекваліфікували справу на побиття журналіста (ч. 1 ст. 345-1) Слідство продовжувало строки розслідування 4 рази. Справу розслідували 10 слідчих і 5 прокурорів.

Крім того адвокати зазначають, що медична експертиза проти Шабуніна — сфальсифікована і не може бути доказом у справі про “побиття журналіста”. А сам медексперт не раз готував сумнівні висновки.

Читайте більше про справу Шабуніна: https://goo.gl/cqfrAo

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Розбіжності у свідченнях та відсутність меддокументів: суд у справі Шабуніна допитав судмедексперта та рентгенолога
Аваков намагається легалізувати негласні слідчі дії щодо ЦПК за допомогою нардепа Деркача. Заява
Хронологія переслідувань: суд допитав Шабуніна у справі про побиття псевдожурналіста Філімоненка

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності