Підтримати

ДОКУМЕНТ — Суд зобов’язав розслідувати бездіяльність поліції під час нападу на Шабуніна біля САП

Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив скаргу Центру протидії корупції щодо бездіяльності Національної поліції, яка спокійно спостерігала за нападом на голову правління ЦПК під час акції біля САП 17 липня 2018. Унаслідок нападу Віталій Шабунін отримав хімічний опік обох очей.

ЦПК вимагав через суд відкриття кримінального провадження щодо службової недбалості правоохоронців. Вони не вжили заходів, щоб запобігти заворушенням та затримати нападників під час акції 17 липня біля Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Як вимагає Кримінальний процесуальний кодекс, Нацполіція мала відкрити провадження протягом 24 годин після заяви про вчинення злочину, однак не зробила цього.

Нагадаємо, що 17 липня група молодиків у військовій формі напали на голову правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна під стінами САП та залили очі зеленкою.

Згідно з медичним висновком Олександрівської лікарні, у Шабуніна був хімічний опік обох очей.

Напад стався під час провокації, коли активісти Центру протидії корупції, Автомайдану та ініціативи Небайдужі приїхали під стіни Спеціалізованої антикорупційної прокуратури провести акцію з вимогою відставки її очільника Назара Холодницького.

Причиною цього стало закриття “справи рюкзаків” проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря. Активісти привезли Холодницькому рюкзак з написом “Пакуй рюкзак і на вихід”.

Акція була запланована на 10 ранку. Коли її учасники почали збиратися — побачили контрмітинг, а також близько сотні агресивно налаштованих щодо активістів людей. Багато з них були у військовій формі, із закритим обличчям, а дехто тримав торти, якими потім закидали активістів.

За цим всім спостерігало 30-40 поліцейських. Однак вони навіть не поцікавилися, хто ці молодики і з якою метою прийшли з тортами.

Контрмітинг, до слова, очолював Ілля Кива — екс-радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Після інциденту з зеленкою та тортами, нападники почали тікати і більшості з них таки вдалося це зробити. Поліцейські навіть не спробували їх затримати, що свідчить про їхнє ухилення від своїх обов’язків.

Поліція таки затримала двох нападників через наполегливість активістів та незадовго відпустила їх.

Згодом з’ясувалося, що у Нацполіції збрехали про складання адмінпротоколів на нападників, які облили голову правління ЦПК. Їх відпустили, навіть не склавши адмінпротоколів.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Фірма Авакова не сплачує багатомільйонний кредит за віллу в Італії
У Раді спотворили закон, який дозволяє повертати виведені з банків активи. Що це означає для вкладників
ЦПК виявив істотні проблеми з оприлюдненням переліків майна, що підлягає приватизації

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності