ДОКУМЕНТ: Прокуратура відмовляється закривати справу проти ЦПК попри рішення суду

Черкаська обласна прокуратура відмовляється закривати кримінальне провадження щодо Центру протидії корупції, ігноруючи рішення Апеляційного суду м. Києва, який визнав недостовірною інформацію, на основі якої було розпочато розслідування.

Таку відповідь отримала організація на своє звернення до прокуратури з проханням звернути увагу на рішення суду. “Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває, підстав для його закриття на цей час не вбачається”, — йдеться у відповіді прокуратури.

“Таке рішення є очевидно політичним, — стверджує Дарина Каленюк, виконавчий директор Центру протидії корупції. — Ми спростували в суді інформацію Павла Пинзеника, яка стала приводом та підставою для початку розслідування цієї кримінальної справи. Це означає що будь-які подальші слідчі дії по цій справі є незаконним кримінальним переслідуванням”.

Хочемо нагадати, що 23 травня 2017 року народний депутат від Народного фронту Павло Пинзеник на брифінгу заявив, що ЦПК порушує закон про діяльність неприбуткових організацій та озвучив брехливі цифри про нібито отримання коштів членами організації паралельно із зарплатою.

Також він продемонстрував фільм з неправдивими даними про Центр протидії корупції та пригрозив забрати у громадської організації статус неприбуткової. 30 січня 2018 року Апеляційний суд міста Києва визнав недостовірною інформацію, поширену нардепом Пинзеником під час свого брифінгу у Верховній Раді щодо Центру протидії корупції, і зобов’язав його протягом місяця спростувати цю інформацію на такому ж брифінгу.

Варто відмітити, що справа проти ЦПК була передана до Черкаської прокуратури після того, як Печерський суд відмовив слідчим прокуратури у дозволі на податкову перевірку ЦПК. Передача справи до іншої прокуратури означала, що всі дозволи на слідчі дії прокурори віднині повинні були отримувати у черкаському суді.

Активісти розцінили це як тиск та вважають, що це було зроблено для того, щоб легше отримувати в суді дозволи на всі слідчі дії проти організації.

Слід нагадати, що саме через черкаські суди у травні 2017 зняли звинувачення та повернули майно екс-губернатору-регіоналу, якого раніше було оголошено в міжнародний розшук. У листопаді 2017 черкаський суд звільнив від покарання чиновників, які не подали декларацію. Активісти також заявляли раніше про умисне затягування судом справи про вбивство журналіста Сергієнка.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У прокуратурі вдруге “відмазали” від відповідальності друга Татарова Симоненка, який їздив на Новий Рік у відпустку до Іспанії на Мерседесі
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту для конфіскації літаків та підприємств гауляйтера Запорізької області Балицького та його родини
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту щодо конфіскації активів російського олігарха Володимира Крупчака

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності