ДОКУМЕНТ — ГПУ відкрила кримінальну справу щодо розголошення підозри Демчині

Генеральна прокуратура України за заявою Центру протидії корупції відкрила кримінальну справу за фактом розголошення відомостей досудового розслідування першому заступнику голови Служби безпеки України Павлу Демчині. Йдеться про справу щодо його можливого незаконного збагачення.

Так, ГПУ повідомила про відкриття кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 387 Кримінального кодексу — розголошення відомостей розслідування, вчинене прокурором або слідчим.

“Генпрокуратура розслідуватиме розголошення Павлу Демчині деталей слідства як з боку САП, так і з боку НАБУ. Хоча Демчина дізнався про підозру саме після того, як НАБУ направило її проект до САП через півтора року розслідування справи”, — коментує юрист ЦПК Андрій Савін.  

Нагадаємо, що 13 вересня речниця СБУ Олена Гітлянська заявила, що Павлу Демчині готують “злочинну” підозру. Сам же Демчина звернувся із повідомленням про злочин до генпрокурора Юрія Луценка за фактами начебто вчинення злочину щодо нього окремими детективами НАБУ.

Згодом у НАБУ підтвердили, що готують підозру першому заступнику голови СБУ Павлу Демчині.

Після цього Спеціалізована антикорупційна прокуратура на офіційній сторінці у Facebook опублікувала сам текст підозри, підготовленої детективами НАБУ.

Зауважимо, що НАБУ розслідує можливе незаконне збагачення першого заступника голови СБУ Павла Демчини.  

Зокрема, за 1999-2015 роки Демчина та особа, з якою він має спільний побут від 2011 року, мали сукупний дохід у розмірі близько 2,8 млн грн. Водночас у НАБУ заявляють, що витрати у цей же період становили щонайменше 4,83 млн грн, з них 4,1 млн грн — на автомобілі.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності