Добилися скасування ремонту доріг в “ЛНР” за договором Укравтодору на 17 млн грн

Центр протидії корупції добився зміни договору Луганського автодору та скасування ремонту доріг на окупованій частині області, на який планувалось виділити 17 мільйонів гривень.

Так, ще у березні цього року служба автомобільних доріг у Луганській області уклала угоду з ТОВ «Євро-Буд Компані» щодо ремонту доріг на 150,11 млн грн. Ця закупівля була проведена за переговорною процедурою, так як до цього тендери двічі відміняли через нестачу учасників.

Однак, як стало відомо із додатку до договору про закупівлю, серед переліку об’єктів ремонту були дороги з непідконтрольної українській владі території.

“Ми зверталися до Луганського автодору, у якому нам відповіли, що всі кошти будуть виділятися винятково на дороги, які перебувають на підконтрольній території. Однак незрозуміло, чому автодор тоді включав у свої плани ремонт підконтрольних терористам доріг”, — коментує юрист ЦПК Денис Свириденко.

Це є порушенням постанови Уряду, згідно з якою виділення коштів з українського бюджету на окуповані території можливе лише після повернення їх під контроль української влади.

Юристи ЦПК зверталися до Держаудитслужби, у якій згодом повідомили про те, що рекомендували Автодору відкоригувати обсяги робіт, вартість яких завищена на 17 784 241 грн через ремонт доріг на окупованій території.

Після цього Укравтодор уклав додаткову угоду, за якою сума договору зменшилася на 17,8 млн грн. У новій редакції угоди не йдеться про ремонт доріг на території так званої “ЛНР”.

Зауважимо, що це уже не вперше Служба автомобільних доріг у Луганській області хоче ремонтувати дорогу на окупованій частині. Так, 2015 року юристи ЦПК добилися зниження ціни договору на ремонт доріг на Луганщині на майже 300 млн грн.

***

Ця публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Центру протидії корупції і не відображає позицію Європейського Союзу.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Міноборони опублікувало тендери на харчування для ЗСУ на 24 млрд грн. Через вимоги тендерів рітейлери все ще не зможуть в них перемогти
ЦПК закликає відхилити законопроєкт, який суттєво збільшує верхній поріг для спрощених закупівель

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності