Підтримати

До конкурсу на Антикорупційного прокурора хочуть допустити не тільки прокурорів

Комісія з обрання Антикорупційного прокурора хоче розширити доступ до конкурсу кандидатів з-поза меж системи прокуратури.

Про це сьогодні під час брифінгу повідомила голова Конкурсної комісії Катерина Левченко.

“Комісія сама ініціювала необхідність консультацій з керівництвом Верховної Ради та Адміністрації Президента у зв’язку із суспільними очікуваннями щодо внесення змін в закон “Про прокуратуру” для можливості розширення кола кандидатів, – заявила Катерина Левченко, голова конкурсної комісії. – У зв’язку із діяльністю Комісії для суспільства є найбільш важливими три питання: терміни відбору кандидатів, критерії їх відбору, та незалежність Комісії від політичного тиску. Склад комісії, перший тиждень засідань, прозорість у діяльності дають підстави зробити висновок про професіоналізм та зацікавленість у роботі її членів. Є певні розбіжності, але вони долаються шляхом конструктивного діалогу. Політичного тиску на роботу Комісії сьогодні немає, і ми зробимо все, щоб його не було й далі” – підсумовує голова комісії.

Також Катерина Левченко повідомила про те, що комісія має намір розпочати конкурс на 11 прокурорських посад в Антикорупційну прокуратуру на початку жовтня.

Кандидати на роботу в Антикорупційну прокуратуру мають бути громадянами України, знати державну мову, мати вищу юридичну освіту та стаж роботи прокурором не менше 5 років, не мати судимостей.

Кандидатів обиратимуть у декілька етапів. Спочатку відбудеться тестування на знання законодавства та загальні здібності, опісля – співбесіди. В окремих випадках комісія може запропонувати кандидатам пройти поліграф, утім, його результати носитимуть виключно рекомендаційний характер.

На сайті ГПУ в режимі реального часу буде транслюватися кожне засідання конкурсної комісії та співбесіди з кандидатами, там же будуть опубліковані декларації про майно, інформація про трудовий шлях учасників конкурсу та результати проходження ними кожного з етапів.

За результатами співбесід та тестів конкурсна комісія має визначитися із декількома кандидатами на всі посади, на які проводиться конкурс, та запропонувати їх на затвердження генпрокурору та новообраному керівнику Антикорупційної прокуратури.

Кандидати можуть оскаржити рішення комісії про недопущення до тестування та кількість одержаних за результатами тестів балів.

“Зараз конкурс розрахований фактично на представників тієї системи, яка уже довела свою неспроможність і небажання боротися із корупцією, бо законодавство, за яким має відбуватися конкурс, вимагає від кандидатів на ключові посади в Антикорупційну прокуратуру мати 5 років прокурорського стажу. Ми хочемо, щоб в Антикорупційній прокуратурі працювали нові та незалежні люди, а для цього треба дати можливість змагатися за роботу в Антикорупційній прокуратурі кандидатам, які мають юридичний стаж, а не лише прокурорський”, – пояснює Віталій Шабунін, секретар конкурсної комісії.

“Іще одна проблема в тому, що комісія має подати на вибір Генпрокурору не одного кандидата, який набере найбільше голосів, а декількох. Це, фактично, зводить конкурс до призначення, адже у фіналі саме Шокін обиратиме керівника Антикорупційної прокуратури”, – підсумовує секретар комісії.

Як відомо, 22 вересня генеральний прокурор Віктор Шокін утворив спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Згідно із законом, Спеціалізована антикорупційна прокуратура має здійснювати нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування, яке здійснюється Національним антикорупційним бюро України.

conkurs-02 Конкурс_1
Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності