Підтримати

До 35-х роковин трагедії на ЧАЕС ЦПК разом з партнерами відкрили виставку у Раді

До 35-х роковин трагедії на ЧАЕС у Верховній Раді України відкрито виставку спільного міжнародного конкурсу Асоціації дизайнерів-графіків «4-й Блок» і конференції «Демократія в Дії: Zero Corruption». 

Красномовні візуальні образи закликають подумати про спільний дім – нашу планету.  Техногенні катастрофи, брудне повітря і вода, зникнення лісів – ми не завжди асоціюємо такі явища з поганим врядуванням. Проте часто саме зловживання владою є прихованою причиною цих бід. Унеможливити їх допоможе нульова толерантність до корупції, реформування судочинства, протидія  дезінформації. Це основа для прозорого і відповідального урядування.

Ганна Гопко, голова конференції «Демократія в Дії: Zero Corruption»,
мережа захисту національних інтересів «АНТС»: 

”Сумна дата 35-ти річчя Чорнобиля припадає на 8-ий рік російської агресії із загрозами вторгнення. Наслідки поганого врядування, як у тоталітарному режимі Радянського союзу, так і в путінській Росії – це знищенні людські життя, скалічені долі, екологічні катастрофи. Наша міжнародна конференція «Демократія в дії» –  це про важливість об’єднання зусиль для протидії авторитарним, корумпованим режимам, які у гібридних війнах використовують стратегічну корупцію, пропаганду аби підривати стабільність, мир та безпеку. Пам’ятаємо про жертв Чорнобильської трагедії й працюємо для перемоги України над агресором!”

Анастасія Радіна, Голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики:

“Роботи сучасних дизайнерів яскраво ілюструють, що корупція  – це глобальна проблема на рівні зі зміною клімату і пандемією коронавірусу. Аби протидіяти їй, маємо зрозуміти, що корупція   – не абстрактна проблема, а загроза як, національній, так і глобальній безпеці, загроза благополуччю майбутніх поколінь”.

Олег Векленко, засновник і президент міжнародної триєнале еко-плакату «4-й Блок»:

”Цими днями проводимо XI Міжнародну трієнале екологічного плакату «4-й Блок» онлайн  і офлайн у Харкові, рідному місті проекту. Дизайнери з різних континентів намагаються переосмислити виклики 2021. Ми раді, що до численних подій додалася символічна виставка у Верховній Раді. Це лише невелика частина робіт із більше тисячі, надісланих на конкурс. Аби світовий потенціал креативу не залишився музейним експонатом – залучаємо максимум можливостей: представлення плакатів у міському просторі, в медіа, на громадських заходах. Тільки від об’єднання наших зусиль може виникнути синергія, здатна вирішити глобальні проблеми”. 

Будуймо спільно майбутнє без радіації, вірусів та корупції, де людина відчуватиме себе захищеною, а гідність буде великою цінністю!

Переглянути плакати можна за лінком

Організатори:

Асоціація дизайнерів-графіків «4-й Блок»

Міжнародний конкурс еко-плакату «4-й Блок» проходить з 1991 року. Сьогодні це один із найбільших в Україні та світі фестивалів дизайну. Засновник – професор Олег Векленко, ліквідатор аварії на ЧАЕС.

Конференція «Демократія в Дії: Zero Corruption» –  міжнародний форум топ-рівня з питань гібридних загроз демократії – дезінформації, корупції та правових війн. Співорганізаторами якого є Центр Протидії Корупції при підтримці міжнародних організацій, зокрема Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID/ENGAGE), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Громадські організації закликають Президента заветувати зміни до закону про фінансування партій
ЦПК виграв справу у Портнова у Верховному Суді
Верховна рада збирається поховати перевірку бенефіціарних власників в Україні

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності