Підтримати

Держуповноважену АМКУ Загребельську звільнили з порушенням закону — ЦПК

Державну уповноважену Антимонопольного комітету (АМКУ) Агію Загребельську звільнили, порушивши підстави, а також саму процедуру звільнення. Про це стало відомо із відповіді Офісу Президента на запит Центру протидії корупції.

5 липня 2019 року Президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Агії Загребельської.

Згідно з указом, Загребельську звільнили відповідно до частини першої статті 11 Закону України «Про Антимонопольний комітет України». 

Ця норма говорить, що для звільнення держуповноважених АМКУ треба подання Прем’єр-міністра України, яке вноситься підставі пропозицій голови АМКУ.

Утім жодної інформації про направлення такого подання від Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана немає.

Натомість, як зазначено у відповіді офісу Президента, Загребельську звільнили на підставі подання голови АМКУ Юрія Терентьєва.

Це є порушенням процедури звільнення, оскільки голова АМКУ не має повноважень вносити таке подання.

Крім того, підстав для звільнення Загребельської з посади не було. 

Частина 2 статті 18 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» містить спеціальну норму щодо підстав звільнення держуповноваженого АМКУ. Зокрема за станом здоров’я, за власним бажанням, а також у разі грубого порушення службових обов’язків або вчинення злочину.

Агія Загребельська не подавала заяви про звільнення, не скаржилася на стан здоров’я та головне немає жодної інформації про будь-які порушення з її боку службових обов’язків. Ба більше немає жодного вироку суду щодо вчинення нею злочину та навіть про підозру їй не повідомлялося.   

Екс-держуповноважена вирішила оскаржити наказ про її звільнення та подала до суду на президента. 23 липня Верховний Суд розпочне розгляд позову. 

Агія Загребельська відома розслідуваннями у сфері ігрового бізнесу, посередницьких “прокладкок” на доступі до бази оцінок Фонду держмайна, картельної змови “харчових” підрядників Міністерства оборони та різноманітних схем у сфері Мін’юсту.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Заява Центру протидії корупції щодо протестів у Білорусі
12 днів після підпалу будинку Шабуніна: його ще не допитували і не визнали потерпілим
Заява активістів щодо переслідування Віталія Шабуніна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності