Держпідприємство на Донеччині хотіло віддати понад 10 млн грн недобросовісній компанії

Центр протидії корупції добився розірвання трьох договорів на загальну суму в понад 10 мільйонів гривень на закупівлю частин конвеєру, укладених держпідприємством “Мирноградвугілля” з компанією, якій до 2021 заборонено брати участь у закупівлях взагалі. Договори були укладені за переговорною процедурою, тобто без відкритих торгів.   

Так, у кінці вересня 2018 року держпідприємство “Мирноградвугілля”, що в Донецькій області, за результатами трьох переговорних процедур уклало договори на закупівлю частин конвеєру. Загальна сума договір становила 10 273 994 грн, які ДП вирішило віддати ТОВ “Укрмет Груп”. Зауважимо, що переговорна процедура проводилися через двічі відмінені торги з недостатньою кількістю учасників.

Своєю чергою, юристи ЦПК з’ясували, що у липні 2018 року Антимонопольний комітет притягнув до відповідальності цю компанію за антиконкурентні дії під час торгів і ТОВ “Укрмет Груп” не мало права брати участь у закупівлях протягом наступних трьох років — до 2021 року.

“Держпідприємство повинно було обрати іншу компанію для процедури переговорів, адже відомості щодо компаній із “чорного списку” є на офіційному сайті Антимонопольного комітету України, і ДП могло самостійно перевірити цю інформацію.  Через зазначені порушення законодавства ми звернулися до Держаудитслужби, а також до ДП Мирноградвугілля із проханням розірвати договіри”, — стверджує юрист Центру протидії корупції Денис Свириденко.

Після звернення юристів ЦПК листом “Мирноградвугілля” повідомило про розірвання договорів.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК закликає відхилити законопроєкт, який суттєво збільшує верхній поріг для спрощених закупівель
Після звернень ЦПК “Охмадит” вирішив не купувати обладнання на 600 млн гривень у фірм з кримінальним шлейфом

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності