Підтримати

Держлісагентство зобов’язало знести паркан з колючим дротом навколо “фортець Злочевського”

Державне агентство лісових ресурсів України зобов’язало Садове товариство “Ключі” демонтувати паркан навколо земельних ділянок, де розташовані маєтки екс-міністра уряду Азарова – Миколи Злочевського.

Про це йеться у документі, який є в розпорядженні Центру протидії корупції, що оскаржував захоплення земель державної власності та використання Злочевським отриманих земель всупереч цільовому призначенню.

Згідно документу, Держлісагентство вимагало від СТ “Ключі” демонтувати паркан до 20 листопада, проте, цього не було зроблено. За день до кінцевого строку виконання припису СТ “Ключі” повідомило дежржорган про те, що вони демонтують паркан та “відновлять попередній стан земельної ділянки”.

Як відомо, у 2010 році розпорядженням голови Київської облдержадміністрації Анатолія Присяжнюка садівницькому товариству Злочевського “Ключі” було надано чотири лісові ділянки загальною площею 14,5 га на косі між Київським водосховищем та обвідним каналом.

Журналісти програми СХЕМИ встановили, що сім гектарів наданого державного лісу обгороджено спільним парканом, за яким розташовано приватні маєтки екс-міністра, а селяни не мають доступу до цих ділянок через паркани з колючим дротом.

“Обнесення державної власності своїм приватним парканом є чистої води порушенням закону, який гарантує громадянам вільний доступ до лісів та водоймів, – пояснює Сергій Миткалик, юрист Центру протидії корупції. – Зараз ми вимагаємо від Держінспекції сільського господарства перевірити, чому Злочевський орендує ці земельні ділянки за ціною, нижче ринкової” – підсумовує юрист.

Як з’ясували журналісти, Хотянівська сільрада, на території якої знаходяться ділянки, отримує за користування 14 гектарами лісу 86 тисяч гривень на рік.

Як зазначають у Центрі протидії корупції, державне підприємтсво, що надало структурам Злочевського в оренду земельні ділянки, ігнорувало факт огородження земель. Тому активісти вимагатимуть притягнення до відповідальності чиновників, що сприяли цій оборудці.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності