Держаудитслужба допомогла узаконити “розпил” 6 млрд грн на будівництві метро в Києві

Державна аудиторська служба моментально провела “перевірку” та визнала прозорим тендер на будівництво метро у столиці, який очевидно відбувся з порушеннями.

Центр протидії корупції вивчив результати моніторингу та звернув увагу ДАСУ на непомічені з невідомих причин порушення.

Так, 8 листопада 2018 КП “Київський метрополітен” провело аукціон щодо будівництва лінії метро від станції “Сирець” на житловий масив Виноградар.

До торгів допустили лише двох учасників — ПрАТ “Будівельна асоціація “Інтербудмонтаж” та ПАТ “Київметробуд”. Останній переміг із пропозицією 5 981 268 736 грн.

Того ж дня через півтори години після аукціону Держаудитслужба оприлюднила у “Прозорро” інформацію про моніторинг цього тендеру, який не виявив порушень законодавства щодо публічних закупівель.

Моніторинг призначили за наказом голови ДАСУ Лідії Гаврилової відразу ж у день торгів. Підставою для проведення перевірки стало “повідомлення в ЗМІ”.  

“Однак тендер важко назвати “чесним” та “прозорим” і проведеним без порушень, як і власне процедуру його моніторингу, проведену державними аудиторами.  Відомство не побачило очевидних порушень і, ймовірно, мало на меті легітимізувати переможця тендеру”, — зазначає юрист ЦПК Олена Щербан.

По-перше, компанія-переможець ПАТ “Київметробуд” не надала документів, щоб підтвердити досвід виконання аналогічних робіт.

По-друге, ця ж компанія не подала належних документів, що підтверджують повноваження посадових осіб цієї компанії щодо підпису тендерної пропозиції. Крім того, ця ж компанія не надала копій документів про згоду співробітників на обробку їхніх персональних даних, що вимагав метрополітен.

Оскільки сума закупівлі становить майже 6 млрд грн, то перевірка документів учасників проводиться перед аукціоном. Для того, щоб тендер відбувся, до нього мають допустити щонайменше двох учасників.

Однак через порушення ПАТ “Київметробуд” метрополітен мав відхилити її пропозицію, від так залишався б лише один учасник і торги мали б бути відмінені метрополітеном. Про це ЦПК окремо звернув увагу і самого КП “Київський метрополітен”.

Більше того, така швидка реакція не є притаманною Держаудитслужбі, яка зазвичай місяцями затягує перевірки тендерів.

Наприклад, від початку 2017 року юристи Центру протидії корупції надіслали 117 звернень до Держаудитслужби щодо перевірки сумнівних закупівель. Орган почав перевірки лише 53 з них.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК закликає відхилити законопроєкт, який суттєво збільшує верхній поріг для спрощених закупівель
Після звернень ЦПК “Охмадит” вирішив не купувати обладнання на 600 млн гривень у фірм з кримінальним шлейфом

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності