Підтримати

Слуги народу віддають формування ВККС в руки зашкарених суддів

28 квітня Комітет з питань правової політики розглянув у другому читанні законопроєкт 3711-д, який перезапускає Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС). Ключову роль у відборі членів ВККС віддали суддям, а не експертам, делегованим іноземними та міжнародними партнерами України. За такий формат Комітет рекомендує голосувати Верховній Раді. 

Передбачається, що кандидатів до ВККС буде оцінювати конкурсна комісія, яка складатиметься з 3 суддів та 3 експертів, номінованих міжнародними та іноземними організаціями. 

Депутати проголосували за поправки, які дозволяють суддям блокувати будь-які рішення конкурсної комісії. Поправки народних депутатів, які передбачали ключову роль незалежних експертів, підтримані не були.

Лише 2 місяці тому з’їзд суддів, організований Радою суддів, обрав нових членів Вищої ради правосуддя, які були наперед узгоджені суддівськими кланами. Такий сценарій розіграють і під час добору членів ВККС: члени конкурсної комісії, номіновані Радою суддів, будуть протягувати лояльних до судової мафії кандидатів, а роль міжнародних експертів буде знівельована”, — коментує експертка Центру протидії корупції із судової реформи Галина Чижик. 

Сумнівно, що міжнародні організації погодяться на відведену для них роль. До того ж створення нової Вищої кваліфікаційної комісії суддів України шляхом прозорої процедури відбору з міжнародною участю — є умовою отримання Україною макрофінансової допомоги від ЄС.

Сформована за такими правилами ВККС зможе швидко заповнити вакантні посади, призначивши непрофесійних і недоброчесних суддів.

Нагадаємо, що взимку голова комітету Андрій Костін разом з народними депутатами таємно переписав цей законопроєкт до першого читання, проігнорувавши усі ключові застереження Венеційської комісії. А згодом, виступаючи з парламентської трибуни, Костін відверто брехав про те, що рекомендації міжнародних партнерів у тексті законопроєкту було враховано.

Аналіз поправок до цього законопроєкту читайте за посиланням.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Закликаємо Президента не поглиблювати конституційну кризу та посприяти конституційному очищенню складу КСУ

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності