Депутати подалися у комісію з відбору керівника Бюро економічної безпеки – розповідаємо хто

28 квітня о 14.30 відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, під час якого визначатимуть членів Конкурсної комісії з відбору керівника Бюро економічної безпеки. За інформацією Центру протидії корупції, на конкурс подалися від імені громадських об’єднань депутати від монобільшості. 

За інформацією Центру протидії корупції на конкурс подалося всього 22 кандидати, серед них троє нардепів з фінансового комітету: це депутати від “Слуги народу” Ольга Василевська-Смаглюк, Андрій Холодов та Юлія Діденко.  

За законом майбутня конкурсна комісія має складатися з 9 осіб (3 особи від Ради національної безпеки та оборони, 3 від Кабінету Міністрів та 3 від парламенту). Квота Верховної Ради теж має свій поділ: 2 особи визначаються радою за поданням фінансового комітету і 1 за поданням правоохоронного комітету.

Саме фінансовий комітет завершив прийом документів від кандидатів та має завтра визначити 2 кандидатів, яких висунуть на голосування в зал парламенту. Важливо, що за законом кандидати від парламенту мають обиратися з поміж громадських об’єднань, професійних спілок та їх об’єднань, асоціацій, організацій роботодавців та їх об’єднань, недержавних засобів масової інформації. 

“У разі обрання до складу комісії чинних народних депутатів це означатиме ніщо інше як політичну заангажованість конкурсу від самого початку. За таких умов говорити про незалежність та об’єктивність комісії неможливо. Схоже, в парламенті спробують провалити незалежність цього органу з перших кроків його створення”, – коментує експертка ЦПК Олена Щербан. 

Нардеп Холодов  є фігурантом журналістського розслідування. Зокрема, журналісти довели, що родина народного депутата Холодова пов’язана із бізнесом з дистрибуції цигарок, та вказали на ймовірні податкові порушення, а також викрили його на лобіюванні у Верховній Раді законодавчого покращення умов ведення цього бізнесу. 

Також до групи Холодова в парламенті відносили скандального нардепа Олександра Юрченка, якому НАБУ і САП вручили підозру за хабарництво. Помічник Юрченка  взяв перші 13 тисяч з 200 тисяч доларів, які передбачались самому  нардепу за законопроект пов’язаний з побутовими відходами.

Ольга Василевська-Смаглюк є депутаткою від “Слуги Народу”, яка до парламенту працювала журналістом на каналі “1+1”. Медіа та політичні експерти відносять її до групи депутатів підконтрольних олігарху Коломойському. Зокрема, Василевська Смаглюк раніше подала понад 1500 поправок до так званого “антиколомойського закону” з метою блокування законопроєкту. Нагадаємо, що цей проєкт був вимогою Міжнародного Валютного Фонду та унеможливлював повернення Приватбанку олігарху.

За інформацією ЗМІ, Юлія Діденко входить до так званої “групи Павлюка” у Верховній Раді. Нагадаємо, що Іллю Павлюка пов’язують з контрабандними схемами. Депутатка Діденко утрималась під час голосування в комітеті законопроєкту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості (схема Яценка), підписалась під проєктом постанови про звільнення голови Національного антикорупційного бюро та була серед “Слуг”, які не виступили проти “домовленостей Єрмака” у Мінську

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту для конфіскації літаків та підприємств гауляйтера Запорізької області Балицького та його родини
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту щодо конфіскації активів російського олігарха Володимира Крупчака
Закликаємо ВРП призначити членів ВККС оперативно та прозоро

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності