Підтримати

Депутати хочуть дозволити посадовцям Офісу президента не декларувати доходи і майно

Завтра, 21 липня, на позачерговому засіданні Верховної Ради депутати розглядатимуть у другому читанні законопроект №3355-1, який вносить зміни до антикорупційного законодавства щодо переліку посадовців, на яких поширюється його дія, та полегшує приховування майна декларантів, записаного на неповнолітніх дітей. 

Законопроєкт містить зміни до Закону України “Про запобігання корупції”, зокрема, у частині положень, котрі визначають, на яких посадовців поширюється його дія. Серед запропонованих змін – виключення з дії Закону керівника Офісу Президента, його заступників, помічників та радників Президента за умови, якщо вони виконують свої обов’язки на громадських засадах. Тоді саме Президент своїм указом зможе визначати хто з його офісу має декларуватися, а хто ні.

Це означає, що на таких посадовців, які виконують свої обов’язки на громадських засадах, не будуть поширюватись встановлені законом вимоги та обмеження, наприклад, щодо необхідності подавати декларації. Також ці особи не зможуть нести відповідальність за незаконне збагачення або необґрунтовані активи. Завтра, наприклад, Зеленський в указі про призначення керівника свого офісу просто допише фразу “на громадських засадах” і фактично друга людина в державі буде приховувати свої статки”, – коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан. 

Також у разі прийняття цього законопроекту стане легше приховувати майно, записане на неповнолітніх дітей, які не проживають з декларантом, оскільки вимога зазначати їх та їхні активи буде скасована, а встановити і довести факт користування декларантом активами його неповнолітньої дитини значно складніше.

Нагадаємо, раніше  Віцепрезидента Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Вера Юрова зазначала про вкрай часті та необґрунтовані зміни законодавства про декларування: “Я хотіла би висловити занепокоєння ЄС щодо частих змін законодавчої бази щодо електронних декларацій, які запроваджуються без достатнього аналізу та консультацій з відповідними органами”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності