Депутат Кононенко став власником спортклубу доньки екс-міністра часів Януковича Злочевського

Народний депутат Ігор Кононенко став власником ТОВ Комплексний позашкільний навчальний заклад “Оздоровчо-спортивний клуб “Ананас”, який раніше належав по 50% доньці екс-міністра часів Януковича Каріні Злочевській та Олені Вішмідт. Про це повідомляє проект Центру протидії корупції Pep.org.ua.

Так, згідно з даними з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР), від 3 червня 2019 року права на ТОВ Комплексний позашкільний навчальний заклад “Оздоровчо-спортивний клуб “Ананас” перейшли до ТОВ “Міжнародна тенісна академія”. Єдиним бенефіціарним власником останньої є товариш екс-президента Петра Порошенка — Ігор Кононенко. 

Змінилися також керівництво і юридична адреса “Ананасу”. Фірму очолив Ігор Гержан, який є керівником ТОВ “Тенісна група “СМЕШ”, що через згадувану “Міжнародну тенісну академію” також належить нардепу від БПП Кононенку. 

Крім того, “Ананас” прописався за адресою реєстрації більшості компаній, які належать бізнес-партнерам Кононенку, Порошенку та Олегу Гладковському, — у Києві на вулиці Електриків 29-А. Саме за цією адресою розташований елітний спортклуб “5 Елемент” Кононенка й Порошенка. До цього адресою реєстрації ТОВ КПНЗ “ОСК “Ананас” був офіс на вулиці Рилєєва 10a, де прописана значна частина компаній Злочевського.

Незадовго до того, як перейти під контроль Кононенка, власником “Ананасу” разом з Оленою Вішмідт замість Каріни Злочевської стала кіпрська компанія FOGAZZARO INVESTMENTS LTD. Вона належала іншій фірмі EKOWISENA HOLDINGS LTD

Своєю чергою, власником EKOWISENA є уроджениця Москви Крістіна Софоклеус, яка входить до ради директорів Burisma Group Злочевського разом з його донькою. Характерно, що EKOWISENA й FOGAZZARO прописані за однією й тією ж адресою, що й низка компаній Злочевського: BURISMA HOLDINGS LTD, DILORETIO HOLDINGS LTD та  BAYBROOK LTD.

Для організації занять у тенісному клубі з однойменною назвою ТОВ КПНЗ “ОСК “Ананас” від 2013 року орендує корти у ДП “Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій” на вулиці Преображенській (раніше Клименка). Вартість оренди складає 20 тисяч гривень на місяць, а договір закінчується вже 1 серпня цього року.

Напередодні продажу компанії Кононенку на сторінці тенісного клубу у Facebook було розміщене прощальне повідомлення, у коментарі до якого адмін сторінки також повідомив про продаж клубу іншому власнику.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що грудні 2016 року Злочевський зустрічався з Кононенком у Відні. 

Активісти неодноразово припускали, що Кононенко особисто керує роботою Департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ. Саме цей Департамент займався розслідуванням справ щодо Злочевського та компаній «Burisma Group».

У жовтні 2016 року із сайту МВС у зв’язку з відповідним запитом від ГПУ Злочевський був знятий з розшуку, у якому перебував від січня 2015 року. Прокуратура спочатку підозрювала екс-міністра екології у незаконному збагаченні та легалізації злочинних доходів, а з приходом Юрія Луценка на посаду Генпрокурора провадження перекваліфікували у несплату податків бухгалтеркою однієї з фірм Злочевського.

У січні 2018 року Burisma заявила про завершення всіх процесуальних і судових справ в Україні проти Злочевського і операційних компаній, що входять до складу Burisma Group.

Окрім того, проект “Схеми” повідомляв, що структури Кононенка, Порошенка й Гладковського купували газ у фірм Злочевського на сотні мільйонів гривень.

ЦПК стежитиме, чи буде продовжена оренда кортів ДП “НДІ будівельних конструкцій” новому власнику клуба та на яких умовах.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Активісти перекрили автостраду міжнародного значення між Німеччиною та Польщею з вимогою, щоб Європейський союз припинив торгівлю з Росією!
ДБР вдруге закрило кримінальне провадження щодо ймовірного відмивання грошей соратником Коломойського
Data Ocean стала технічним партнером проєкту ЦПК PEP.ORG.UA. Як покращиться користування Реєстром публічних діячів

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності