ДБР вдруге закрило кримінальне провадження щодо ймовірного відмивання грошей соратником Коломойського

Державне бюро розслідувань вдруге закрило кримінальне провадження щодо ймовірного відмивання грошей соратником олігарха Ігоря Коломойського – нардепом Ігорем Палицею. Відкриття цього провадження 20 січня 2021 року добився Центр протидії корупції. 

У заяві про злочин юристи ЦПК навели дані, які доводять, що Палиця був і залишається тісним та відданим партнером олігарха Ігоря Коломойського, використовує в його інтересах свої повноваження народного депутата. Палиця не декларує своє майно, та сам визнав, що умисно переоформив право власності на свою колишню дружину, з якою підтримує тісні зв’язки, та сина, які володіють численними дороговартісними активами і мають ділові зв’язки з партнерами Палиці – Коломойським та Геннадієм Боголюбовим. 

МИ ЗІБРАЛИ ДОСЬЄ НА ПАЛИЦЮ У НАШОМУ ПРОЄКТІ VISABAN

Також у заяві ЦПК вказано, що рівень задекларованих  витрат Палиці протягом 2015-2016, 2018-2019 років перевищував рівень його задекларованих доходів, а операції Палиці з купівлі-продажу нерухомості в Україні за участі кіпрської компанії «АМЕРСФУТ» мали ознаки відмивання (легалізації) коштів.

Так, у травні 2013 року Палиця купив у центрі Києва офісне приміщення за 1500 доларів за кв. метр, а продав вже за 5140 доларів за кв. метр. Враховуючи інфляцію, дохід Палиці склав 250%.

Але річ у тому, що у компанії «АМЕРСФУТ», яка нібито купила приміщення, не було достатньо грошей, щоб заплатити 35 мільйонів гривень за нерухомість Палиці, а фактичне нерухоме майно в Києві не відображалось у його фінансовій звітності. Більше того, сама компанія засвітилася в операціях із зятем Геннадія Боголюбова, ексбенефіціаром “Приватбанку” і діловим партнером Ігоря Коломойського, яким є і сам Палиця.

Однак, через вже через 4 місяці, 21 квітня 2021 року ДБР, яке проводило розслідування, провадження закрило у зв’язку з відсутністю складу правопорушення. 

ДБР для швидкого виявлення відсутності порушень у діях Палиці не здійснювали негласні слідчо-оперативні дії, обшуки чи запити про міжнародно-правову допомогу Кіпру.

“Їм було досить зробити тільки допит самого Палиці і його колишньої дружини Оксани, та зробити один запит у НАЗК”, – коментує постанову про закриття провадження Денис Свириденко, юрист ЦПК.

Згідно з нею, на допиті Палиці заперечили всі обставини, описані у заяві про злочин. А НАЗК не знайшло жодних порушень у декларації нардепа. Оксана Палиця не заперечила, що вона та їхній син мають спільні корпоративні права з Коломойським, однак сказала, що це не є підприємницькою діяльністю, і жодних доходів від компаній, де учасником є олігарх, вона не отримувала. ДБР така відповідь цілком влаштувала.  

“У травні 2021 року Офісом Генпрокурора постанову про закриття провадження було все ж скасовано як передчасну і наголошено на необхідності проведення додаткових слідчих дій, тому розслідування було поновлено. Але ДБР витримав формальну паузу і 8 вересня вдруге закрив провадження. Чи провело ДБР на вказівку Офісу Генпрокурора якісь слідчі дії? Ні, вони знов послалися на допит екс подружжя Палиць. Що ж, маємо черговий доказ неефективності роботи ДБР”, – зазначив Денис Свириденко.

Раніше ми добились відкриття кримінальної справи про відмивання коштів щодо ще одного захисника інтересів Коломойського – депутата Дубінського.

 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Закликаємо народних депутатів врахувати рекомендації Венеційської комісії в законі про процедуру призначення суддів Конституційного Суду
Активісти перекрили автостраду міжнародного значення між Німеччиною та Польщею з вимогою, щоб Європейський союз припинив торгівлю з Росією!
Data Ocean стала технічним партнером проєкту ЦПК PEP.ORG.UA. Як покращиться користування Реєстром публічних діячів

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності