Підтримати

Дані про власників нерухомості та землі – on-line. На черзі – реєстр автівок

6 жовтня Міністерство юстиції України та Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру  відкрили інформацію про власників нерухомого майна  та користувачів земельних ділянок по всій території України.

Дані можна отримати on-line через кабінет електронних послуг Мінюсту kap.minjust.gov.ua та Публічну кадастрову карту map.land.gov.ua.

Зареєструвавшись у Кабінеті електронних сервісів, можна отримати відомості про права на нерухоме майно за: адресою, реєстраційним номерам об’єкта нерухомості, кадастровим номером земельної ділянки, а також ідентифікаційними даними фізичної чи юридичної особи.

Порядок ведення Державного реєстру прав на нерухоме майно передбачено постановою Кабінету міністрів.

Для отримання доступу до інформації про власників земельної ділянки необхідна електронна ідентифікація заявника (фізичної або юридичної особи) з використанням електронного цифрового підпису або альтернативної схеми ідентифікації BankID (ідентифікація через банківську картку). Інформаційна система автоматично опрацьовує запит та надає відомості про права власності на землю та дату їх набуття. Інформація надається безкоштовно.

6 жовтня ми повністю відкриваємо доступ для наших громадян до баз даних, які стосуються нерухомості. Окрім того, буде розширено доступ громадян до реєстрів, які оперуються Міністерством юстиції. Українці зможуть отримувати інформацію щодо майна за прізвищем будь-якої особи”, – зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, перш за все дана ініціатива спрямована на відкриття даних про власність державних службовців.

“Громадяни зможуть дізнатися, яка в держслужбовців є нерухомість. Це хороший антикорупційний контроль. Водночас – це ознака прозорості і відкритості нинішньої влади і того, що ми не боїмося спілкуватися з громадянським суспільством”, – наголосив очільник Мін’юсту.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Аваков намагається легалізувати негласні слідчі дії щодо ЦПК за допомогою нардепа Деркача. Заява
Нардеп Дубінський продає на аукціоні автівки, які нещодавно переписав на маму
АНОНС — У Печерському суді почнуть заново розглядати справу експертки “рюкзаків Авакова”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності