Через скаргу ЦПК Харківобленерго скасував 70-мільйонний тендер

Акціонерна компанія «Харківобленерго» відмовився закуповувати автозапчастини на 70 мільйонів гривень після того, як Центр Протидії Корупції звернувся з заявою до Державної аудиторської служби, в якій описав порушення, допущені під час тендерів.

Про це повідомила Держаудит служба у відповідь на запит Центру протидії корупції.

Рішення про відміну трьох тендерів на суму 71,43 млн гривень прийняв тендерний комітет «Харківобленерго» – йдеться у відповіді начальника Північно-Східного офісу Держаудитслужби Ю.В. Єфімова.

Під час аналізу тендерної документації активісти з’ясували, що замовник прописав умови участі у торгах так, щоб максимально звузити кількість учасників, до того ж. вимагав подати документи, що не передбачені законодавством про публічні закупівлі.

У результаті в торгах взяли участь лише дві компанії, а переможцем стало ТОВ «Харзбут», що запропонувало автозапчастини у двічі дорожче від ринкової вартості.

Окрім того, з’ясувалося, що ТОВ «Харзбут» зобов’язався поставити 63 000 одиниць товарів поштучно або окремими партіями, маючи у наявності лише маловантажний автомобіль та шістьох штатних працівників.

Центр протидії корупції звернувся із скаргою до Державної аудиторської служби, яка доручила своєму Північно-східному офісу розглянути звернення в межах компетенції. У процесі розгляду замовник повідомив державних аудиторів про розірвання угод.

***

Акціонерна компанія «Харківобленерго» є енергопостачальною компанією з часткою держави розміром 65%. В серпні 2016 року Фонд держмайна підготував умови приватизації. Стартова ціна державної частки – 73 млн доларів.

У вересні Нацполіція затримала заступника голови правління, виконавчого директора «Харківобленерго» за привласнення 51 млн грн. За даними слідства, керівництво компанії незаконно перераховувало мільйони у якості фіндопомоги на рахунки підконтрольних фірм.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК закликає відхилити законопроєкт, який суттєво збільшує верхній поріг для спрощених закупівель
Після звернень ЦПК “Охмадит” вирішив не купувати обладнання на 600 млн гривень у фірм з кримінальним шлейфом

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності