Через рішення КСУ Антикорсуд закрив справу щодо недекларування Труханова

Вищий антикорупційний суд закрив справу щодо недекларування одеського мера Геннадія Труханова через рішення Конституційного Суду, яким скасована кримінальна відповідальність за внесення недостовірних даних до декларації.

Йдеться про ймовірне недекларування майна ексдружини Труханова Тетяни Колтунової на 16,3 млн грн за 2017 рік. Це і квартира, і паркомісця, і автомобіль, і корпоративні права. 

Підозру Труханову вручили у квітні 2020 року. На початку серпня справу передали до Антикорупційного суду, а наприкінці вересня провели підготовче засідання і призначили її до розгляду по суті. 

Однак після рішення Конституційного Суду щодо обмеження повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції і скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування на черговому засіданні Труханов з адвокатом подали клопотання про закриття справи на цій підставі. 

Судді ВАКС не мали іншого виходу і закрили справу, адже визнання статті Кримінального кодексу неконституційною автоматично означає закриття кримінальної справи. 

Нагадаємо, що досі незакритою є справа про недекларування Труханова за 2015-2016 роки. Вона також підлягає закриттю на тій же підставі, але навіть без цього за цим провадженням одеський мер не може отримати покарання у разі доведення вини через сплив строків притягнення до відповідальності. 

Раніше ми писали про те, чим загрожує і які досягнення руйнує рішення КСУ щодо декларування. Також воно вже відображається у закритті кримінальних справ і навіть в найближчому майбутньому призведе до скасування вже наявних вироків.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності