Чаусу змінили запобіжний захід на заставу у 717 тис. грн

Судді Вищого антикорупційного суду Євген Крук, Олексій Кравчук та Інна Білоус призначили обвинуваченому в корупції екссудді Дніпровського райсуду Києва Миколі Чаусу 717 900 гривень застави.

Раніше Чаус перебував під цілодобовим домашнім арештом, який йому призначили ще у серпні минулого року.

В останньому рішенні суду щодо продовження цього запобіжного заходу вказано, що відповідно до ч.6 ст. 181 КПК України, загальний строк домашнього арешту під час досудового розслідування не може бути більшим, ніж 6 місяців. Тому граничний строк домашнього арешту Чауса нібито закінчується 3 лютого і Чаусу треба було змінювати запобіжний захід. Хоча досудове розслідування вже давно завершено і зараз триває судовий розгляд. Прокурор ініціювала зміну домашнього арешту на тримання під вартою, але суд задовольнив клопотання лише частково і призначив Чаусу заставу.

Тепер будь-яка особа має внести заставу протягом п’яти днів. Якщо гроші внесуть, Чаус зможе вільно пересуватися Києвом. При цьому він і далі має дотримуватися ряду обов’язків, зокрема утриматися від спілкування зі свідками, здати паспорт та носити електронний браслет. Термін дії обов’язків – два місяці.

Під час обрання запобіжного заходу Чаус розповів кілька цікавих фактів:

  • із серпня його нібито тричі хотіли знищити. На випадок вбивства він передав якісь докази посадовим особам в Україні, щоб їх оголосили з трибуни Верховної ради. Також Чаус надіслав їх правозахисним організаціям України і правоохоронцям із Молдови;
  • весь час з колишнім суддею у квартирі жили два співробітники Служби безпеки України. Вони його охороняють. За словами захисту, 28 січня біля квартири Чауса з’явився слідчий СБУ, яки буцімто намагався оголосити постанову про зняття щодо нього заходів безпеки;
  • нещодавно Чаус подав у Дарницьке управління поліції заяву про викрадення у 2016 році. Каже, що раніше відкрите провадження СБУ за цим фактом розслідується з порушенням підслідності, а в поліції уже визначений слідчий.
Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності