Частина доказів справи Мартиненка застрягла в установі, яка проводила експертизи на замовлення адвокатів обвинувачених

Сьогодні у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) відбулося підготовче засідання у справі екс-нардепа Миколи Мартиненка та його спільників. Під час засідання з’ясувалося, що частина зібраних Національним антикорупційним бюро (НАБУ) доказів перебуває в Дніпропетровському науково-дослідному інституті судових експертиз (надалі – ДНІСЕ). Сьогодні ж почали слухання по суті, але заслухали лише обвинувальний акт.

Частину матеріалів справи передав до ДНІСЕ Шевченківський районний суд Києва для проведення експертизи. На момент призначення цієї експертизи Шевченківський суд вже був поінформований про те, що справа Мартиненка має бути передана до Антикорупційного суду.

Сьогодні у судовому засіданні стало відомо, що експертам передано понад 20 томів і як Шевченківський суд, так і ВАКС уже зверталися  до експертів про необхідність повернення цих матеріалів. Проте ці важливі докази так і не повернули. Самі експерти заявили про неможливість проведення експертизи та недостатність матеріалів. 

“Коли вже після створення ВАКС Шевченківський суд відправив матеріали експертам — це одразу нас насторожило. Найбільше ми побоювалися банального знищення цих доказів, адже в практиці вже є випадки, коли томи доказів банально згнивали в експертних установах” — вказує заступниця виконавчого директора Центру протидії корупції Олена Щербан

Важливо, що Шевченківський суд свого часу з невідомих причин відправив матеріали на експертизу саме в Дніпропетровський інститут, де проводили свої експертизи адвокати Мартиненка. Водночас, суд відмовив прокурору у витребуванні цих матеріалів. Питання ж самої експертизи суд вирішить під час розгляду по суті.

Окрім цього, захист Сергія Переломи знову заявив відвід складу суду, але адвокатам відмовили.

Після відмови у відводі адвокати співучасників Мартиненка Богданця, Переломи, Скаленка та Святненка заявили про необхідність повернення обвинувального акту прокурорам через нібито неясності і порушення, у чому судді теж відмовили.

Більше того, захисниця правої руки Мартиненка Павля Скаленка просила надати їй три місяці для ознайомлення з матеріалами справи, оскільки вона лише нещодавно розпочала захищати Скаленка. Суд надав захисниці 2 місяці на вивчення справи.

Таким чином, захист Мартиненка абсолютно змінив тактику прискорення справи, якої вони дотримувалися в Шевченківському суді, та вирішили штучно відтягувати розгляд, ще й введячи у справу нових захисників”,  — каже Щербан.

Нагадаємо, Мартиненка зі спільниками обвинувачують в організації схеми з розкрадання 700 млн грн українських держпідприємств “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “НАЕК Енергоатом”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності