Підтримати

Без міжнародників і з суддівськими кланами: як депутат Бужанський допомагає ВРП провалити судову реформу

На сайті Верховної ради зареєстрували законопроєкт #2712, який повністю нівелює розпочату президентом Володимиром Зеленським судову реформу. Ним пропонується повністю викинути з процесу міжнародних експертів та дозволити старій суддівській системі зайняти більшість посад у Вищій кваліфікаційній комісії суддів без конкурсу. 

Так, автором законопроєкту є депутат від “Слуги народу” Максим Бужанський, який раніше не хотів звільнення скандального очільника Державного бюро розслідувань Романа Трубу та виступав проти фактичного зняття недоторканності. 

Назва законопроєкту звучить так: “Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення функціонування судової влади в Україні відповідно до міжнародних стандартів судочинства)”.

“Бужанський намагається підіграти Вищій раді правосуддя та легітимізувати її наміри заблокувати участь міжнародників у судовій реформі. Однак депутат пішов далі і пропонує не лише забрати у них вирішальний голос, а взагалі викинути їх з процесу. Очевидно, що без міжнародників судова реформа перетвориться на фікцію, а суддівські клани збережуть свої позиції”, — коментує експертка Центру протидії корупції Галина Чижик. 

Крім усунення міжнародних експертів від конкурсу до ВККС та очищення ВРП, Бужанський пропонує, щоб більшість в новому складі ВККС (7 з 12 членів) становили судді, обрані без конкурсу та будь-яких перевірок на доброчесність на з’їзді суддів. Більше того, він пропонує дозволити претендувати на посади в новій ВККС старим, дискредитованим членам ВККС і ВРП. 

Разом з посиленням суддівських кланів, Бужанський пропонує послабити Громадську раду доброчесності, визначивши, що для подолання негативного висновку ГРД треба не 11 голосів членів ВККС, а лише 7. 

Також законопроєкт виключає всі норми, які стосуються притягнення до відповідальності суддів Майдану, та дозволяє люстрованим чиновникам бути суддями.  

Вишенькою на торті є пропозиція підняти зарплату членам ВРП, які і зараз отримують до 300 тисяч гривень щомісяця. 

Нагадаємо, раніше в грудні Вища рада правосуддя заблокувала судову реформу, у яку входить перезапуск ВККС. ВРП затвердила положення, яким повністю нівелювала роль міжнародних експертів у конкурсній комісії. Згідно з нею, міжнародники мали б збирати довідки для того, щоб довести винуватість кандидата у якихось порушеннях та обґрунтувати його низьку оцінку.  За таких умов міжнародні організації не делегуватимуть експертів до складу конкурсної комісії. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Закликаємо Президента не поглиблювати конституційну кризу та посприяти конституційному очищенню складу КСУ

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності