Без міжнародників і з суддівськими кланами: як депутат Бужанський допомагає ВРП провалити судову реформу

На сайті Верховної ради зареєстрували законопроєкт #2712, який повністю нівелює розпочату президентом Володимиром Зеленським судову реформу. Ним пропонується повністю викинути з процесу міжнародних експертів та дозволити старій суддівській системі зайняти більшість посад у Вищій кваліфікаційній комісії суддів без конкурсу. 

Так, автором законопроєкту є депутат від “Слуги народу” Максим Бужанський, який раніше не хотів звільнення скандального очільника Державного бюро розслідувань Романа Трубу та виступав проти фактичного зняття недоторканності. 

Назва законопроєкту звучить так: “Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення функціонування судової влади в Україні відповідно до міжнародних стандартів судочинства)”.

“Бужанський намагається підіграти Вищій раді правосуддя та легітимізувати її наміри заблокувати участь міжнародників у судовій реформі. Однак депутат пішов далі і пропонує не лише забрати у них вирішальний голос, а взагалі викинути їх з процесу. Очевидно, що без міжнародників судова реформа перетвориться на фікцію, а суддівські клани збережуть свої позиції”, — коментує експертка Центру протидії корупції Галина Чижик. 

Крім усунення міжнародних експертів від конкурсу до ВККС та очищення ВРП, Бужанський пропонує, щоб більшість в новому складі ВККС (7 з 12 членів) становили судді, обрані без конкурсу та будь-яких перевірок на доброчесність на з’їзді суддів. Більше того, він пропонує дозволити претендувати на посади в новій ВККС старим, дискредитованим членам ВККС і ВРП. 

Разом з посиленням суддівських кланів, Бужанський пропонує послабити Громадську раду доброчесності, визначивши, що для подолання негативного висновку ГРД треба не 11 голосів членів ВККС, а лише 7. 

Також законопроєкт виключає всі норми, які стосуються притягнення до відповідальності суддів Майдану, та дозволяє люстрованим чиновникам бути суддями.  

Вишенькою на торті є пропозиція підняти зарплату членам ВРП, які і зараз отримують до 300 тисяч гривень щомісяця. 

Нагадаємо, раніше в грудні Вища рада правосуддя заблокувала судову реформу, у яку входить перезапуск ВККС. ВРП затвердила положення, яким повністю нівелювала роль міжнародних експертів у конкурсній комісії. Згідно з нею, міжнародники мали б збирати довідки для того, щоб довести винуватість кандидата у якихось порушеннях та обґрунтувати його низьку оцінку.  За таких умов міжнародні організації не делегуватимуть експертів до складу конкурсної комісії. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про ліквідацію Ради суддів та посад голів судів
Закликаємо міжнародних партнерів не брати участі у фейковій реформі Конституційного Суду

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності