Батько нардепа від “Слуги народу” Козака вчергове не задекларував компанію дружини

Батько народного депутата від “Слуги народу” Володимира Козака та тесть покійного міського голови Харкова Геннадія Кернеса Василь Козак вчергове не задекларував корпоративні права на компанію, яка належать родині. 

Про це повідомляє проєкт Центру протидії корупції PEP.org.ua.

Зокрема, станом на 31 грудня 2019 року матір нардепа Козак Олена Федорівна була єдиною власницею ТОВ “Фрукти Буковини”, а в ТзОВ “Буковина-Агро” їй належало 33,5% статутного фонду підприємства. 

Всі ці відомості мали бути відображені у декларації за 2019-й рік її чоловіка – Василя Козака, який на той час очолював Сокирянську районну раду Чернівецької області.

Підтвердженням того, що компанії належать саме матері нардепа, є одна й та ж домашня адреса у селі Романківці Чернівецької області, яку Олена Козак вказувала при реєстрації тих фірм сім’ї, що були задекларовані Василем Козаком.

Вже в декларації за 2020 рік батько нардепа, який наприкінці минулого року був обраний міським головою Сокирян, “згадав” про “Фрукти Буковини”, але вперто не зазначає корпоративні права дружини в “Буковина-Агро”. Сподіваємось, що НАЗК зверне увагу на порушення Козака-старшого у декларації.

Зауважимо, що Василь та Олена Козаки є сватами ексмера Харкова Геннадія Кернеса. У 2015 році їхня донька Юлія вийшла заміж за сина Кернеса Даніїла Прівалова.

Син Василя та Олени Козаків – Володимир Козак у 2018 році змінив Прівалова в ролі власника у ТОВ “Слоу Фудз”, а після проходження до Верховної Ради переписав фірму на рідну сестру за 6,6 мільйона гривень.

У грудні 2020 року Володимир Козак голосував за пом’якшення відповідальності за брехню в деклараціях. Так, депутати відмовилися встановлювати відповідальність за брехню в деклараціях у вигляді позбавлення волі та вирішили обійтися лише обмеженням волі і підвищують суму брехні аж до 9 мільйонів гривень.

Важливо наголосити, що “обмеження волі” – це виправні центри, де живуть у гуртожитках, користуються гаджетами, за дозволом керівництва центру вільно його покидають, а через пів року можуть почати жити повноцінним життям, повертаючись лише для реєстрації.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”
Третій день співбесід на посаду директора НАБУ: російські паспорти родичів кандидата та сумнівне походження готівки

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності