Банкова вдруге зірвала затвердження переможця конкурсу на керівника САП Олександра Клименка

Сьогодні, 24 грудня, комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури провела засідання, однак вдруге не змогла формально затвердити переможця конкурсу Олександра Клименка. Контрольована Банковою частина комісії знову відмовилася голосувати за формальне рішення.

Голова комісії Катерина Коваль зачитала лист детектива НАБУ та переможця конкурсу на посаду керівника САП Олександра Клименка. З нього стало відомо, що до Клименка учора телефонували з Офісу генпрокурора щодо проведення повторної спецперевірки щодо нього, згодом з цим же запитом телефонували з конкурсної комісії з обрання керівника САП. Окрім того, в ОГП заявляли про начебто відсутність кількох документів в особовій справі Клименка, але він їх подавав ще на початку конкурсу. 

Олександр Клименко у ньому ж листі просив конкурсну комісію надати документи, за якими комісія вирішила провести повторну спецперевірку щодо нього та пояснити правові підстави такої спецперевірки.

Більше того, Клименко звернувся до Національного агентства з питань запобігання корупції з проханням розтлумачити необхідність проведення повторної спецперевірки щодо нього. 

У НАЗК відповіли: “Правових підстав для повторного надання згоди з метою проведення спеціальної перевірки особою, яка претендує на адміністративну посаду в Спеціальній антикорупційній прокуратурі, та проведення повторної спеціальної перевірки, немає”

Голова комісії Коваль уже заявляла, про наявність всіх цих документів (див. 26:05): “Ми отримали результати спецперевірки по ВСІХ кандидатах“.

“Спершу Банкова руками контрольованих членів комісії грала на проведення повторної спецперевірки щодо переможця конкурсу. Коли цей сценарій не пройшов, голова комісії Коваль зачитала проєкт рішення комісії, який був написаний таким чином, що фактично призначення керівника САП стає неможливим. Адже Коваль отримала можливість не подавати на призначення Клименка, допоки вона не отримає повторно документи, які у неї і так уже є”, – коментує голова правління ЦПК Віталій Шабунін. 

Пізніше голова комісії Коваль зачитала рішення про призначення керівника САП, але із суперечливим пунктом 15:
“Кандидатури на посаду керівника САП, його першого заступника та заступника, відібрані конкурсною комісією, подати на розгляд Генерального прокура для призначення за умови надання конкурсній комісії підтвердження щодо їх відповідності вимогам законів України “Про очищення влади” та “Про запобігання корупції”, а також щодо отримання допуску до державної таємниці відповідно до Закону України “Про державну таємницю”.

Фраза “за умови” означає, що призначення керівником САП Клименка зможуть заблокувати. Адже всі ці документи, перелічені у цьому пункті, і так є в наявності комісії. Тобто, умова може ніколи не настати, якщо, наприклад, Офіс Генпрокурора цілком законно скаже, що немає підстав надавати комісії документи, які в неї є.

Зрештою комісія голосувала за 3 різні проєкти рішень: 

  • два нормальних, через які не виникло б проблем із призначенням керівника САП. Контрольовані Банковою члени комісії відмовилася голосувати за це рішення. 
  • один проєкт, запропонований Коваль, який заблокує конкурс. Незалежні експерти не підтримали це рішення, як і попереджали. 

“Ви добре знаєте, що не отримаєте ці довідки від Офісу генпрокурора. Ви зачитали лист НАЗК, який не хотіли зачитувати, бо ви добре знаєте, що у ньому. Зараз знову посилаєтеся на нову спецперевірку, але там є частина, яка ніколи не дозволить зробити подання щодо кандидатів до ОГП. Ви уже місяць тому отримали всі підтвердження від ОГП”, – підсумував член комісії Драго Кос, звертаючись до голови комісії Катерини Коваль.  

Нагадаємо, конкурс на керівника САП триває уже 15 місяців. Серед двох фіналістів конкурсу переможцем став детектив НАБУ, який розслідував справу щодо Олега Татарова, Олександр Клименко. Однак у вівторок, 21 грудня, контрольовані члени комісії відмовилися голосувати за формальне затвердження результатів, затягуючи призначення Клименка переможцем.  

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”
Третій день співбесід на посаду директора НАБУ: російські паспорти родичів кандидата та сумнівне походження готівки

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності