Аваков створив таємний департамент поліції, замість ліквідованого економічного

У Національній поліції України з’явився Департамент захисту інтересів суспільства і держави. Інформація про його структуру, кількісний склад, функції і повноваження є нібито службовою, тому й засекреченою від суспільства. 

На запит Центру протидії корупції у Нацполіції відповіли, що у її складі створено новий підрозділ — Департамент захисту інтересів суспільства і держави. Ні його функції, ні повноваження, ні структура не розкриваються. 

На початку осені минулого року уряд розформував Департамент захисту економіки Нацполіції. Це було зроблено з гучними заявами про те, що поліція не повинна втручатися у діяльність бізнесу. 

Натомість в Україні вже не перший рік говорять і навіть розробляють законопроєкти про єдиний орган, який би займався економічними розслідуваннями. Під час ліквідації Департаменту економіки міністр внутрішніх справ Арсен Аваков також наголосив на тому, що “час йде вперед”, тому є необхідність створення такого органу. Проте за півроку ініціатива створення відомства навіть не наблизилася до реалізації.

Як нам, громадянам, дізнатися, що таке “інтереси суспільства та держави”? Це може бути все, що заманеться Авакову. Тому цілком ймовірно, що поліція вирішила продовжити займатися тиском на бізнес та економіку, але вже без Департаменту захисту економіки, на ліквідації якого так піарилися, а за допомогою нового підрозділу. За нашою інформацією, цей департамент успадкував  функції економічного, але покриватиметься за ширмою “службової інформації”, — коментує ситуацію голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Президент Володимир Зеленський і представники його команди неодноразово наголошували на створенні нового незалежного органу економічної безпеки. Президент подавав законопроєкт і вимагав ухвалення його до 2020 року. 

Проте обіцянки і спроби виявилися марними. Натомість фракція Зеленського “Слуга народу” подвоїла фінансування одіозної податкової міліції, яка вже кілька років чекає своєї ліквідації. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Проти ексзаступника генпрокрора та друга Татарова Симоненка відкрили дисциплінарне провадження за зверненням ЦПК
Заява ГО: Призначення голови Національної поліції має відбуватися виключно в результаті прозорого конкурсу
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності