Підтримати

Апеляційний суд остаточно «поховав» справу рюкзаків Авакова

5 листопада Апеляційний суд міста Києва відмовив у задоволенні скарги Центру протидії корупції на повторну відмову Солом’янського суду в оскарженні закриття справи рюкзаків щодо сина та заступника Арсена Авакова.

Таким чином будь-які юридичні можливості поновити справу щодо головних фігурантів «справи рюкзаків» остаточно втрачені.

Прокурор САП Олександр Снігєрьов під час судового засідання заявив, що ЦПК є заявником у справі «в широкому сенсі», але не є заявником «за документами».

Такого поняття немає у чинному законодавстві – не зрозуміло, чому суд взагалі прийняв такі «аргументи».

Зокрема, прокурор підготував заперечення з додатками, з якими адвокат ЦПК Олена Щербан мала ознайомитися за 15 хвилин під час перерви у судовому засіданні — це 39 сторінок.

На прохання перенести засідання, щоб ознайомитися із матеріалами справи, суд відмовив. Виходить, справу розглянули блискавично швидко — за півтора години.

«У додатках була доповідна записка, яка фактично підтверджує, що справа почалася після заяви ЦПК. Це також підтверджує НАБУ у своїй офіційній відповіді, яку ми долучили до матеріалів справи. Однак суд закрив очі на ці аргументи. Ми категорично не погоджуємося з рішенням суду, але не можемо його оскаржити», — коментує адвокат ЦПК Олена Щербан.

Нагадаємо, 8 жовтня Солом’янський суд вчергове безпідставно повернув скаргу ЦПК на закриття справи рюкзаків щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря. Це була друга відмова Солом’янського суду ЦПК.

Так, у липні 2018 прокурор САП Василь Кричун закрив провадження у “справі рюкзаків” щодо двох фігурантів — сина міністра внутрішніх справ й екс-заступника міністра через начебто відсутність “прямих достатніх доказів”.

Обоє причетні до розкрадання 14,5 мільйонів гривень при закупівлі рюкзаків для потреб Нацгвардії.

Натомість підозрюваним залишився третій фігурант — Володимир Литвин, який уклав угоду з прокурором та взяв усю вину на себе.

13 липня НАБУ надіслало скаргу до керівника САП Назара Холодницького та генпрокурора Юрія Луценка щодо закриття кримінального провадження.
Холодницький відмовив в оскарженні та визнав рішення про закриття провадження законним. Луценко ж взагалі відмовився розглядати скаргу по суті.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Зеленського за “схемою Татарова” в Печерському суді відмазують свого ексголову ОДА, який попався на 1,8 млн грн хабара
“Если изымут комп, Наде надо улетать”. Як менеджери Коломойського замітали сліди після виведення 8,2 млрд грн “Приватбанку”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності