У четвер 24 жовтня Північний апеляційний господарський суд розгляне скаргу ТОВ “Техморгідрострой Миколаїв” на відмову Господарського суду переглянути рішення про розірвання корупційного договору на понад 700 млн грн. Компанія була задіяна у схемі на українських портах і хоче відновити договір. Вона аргументує це рішенням Конституційного суду (КСУ) про скасування повноваження НАБУ подавати позови до суду щодо розірвання угод.
Час: 11:20. Адреса суду: вул. Шолуденка, 1. Головуюча суддя: Людмила Кропивна.
В кінці серпня Господарський суд Києва відмовився переглядати рішення про розірвання договору між компанією “Техморгідрострой Миколаїв” і Адміністрацією морських портів України, тобто запобіг відновленню незаконної угоди. Саме цю відмову компанія і оскаржує в апеляції.
Позиція НАБУ в суді заснована на тому, що на момент розгляду судом справи щодо днопоглиблення Бюро мало право звертатися до суду, щоб розірвати договір. Тобто КСУ позбавив НАБУ права позиватися до суду в майбутньому, оскільки рішення КСУ діє з моменту ухвалення, тобто з 5 червня 2019 року.
НАБУ 2017 року подало позов до Господарського суду міста Києва про розірвання договору між держпідприємством “Адміністрація морських портів України” (АМПУ) та ТОВ “Техморгідрострой Миколаїв” в рамках розслідування кримінальної справи про розкрадання майже 250 млн грн.
У липні 2018 року НАБУ виграло справу і суд визнав недійсним договір на 712 млн грн. Це рішення оскаржувалося, але апеляція та Верховний суд залишили його в силі, на що й посилався представник Бюро під час засідання у господарському суді.
Нагадаємо, що днопоглюблювані роботи в портах України проводять для покращення причалів, щоб великі судна могли заходити в порти. Зараз для них причали занадто мілкі. Мета цих заходів — підвищення інвестиційної привабливості України.
Зауважимо, що кримінальну справу щодо розкрадання в АМПУ передали до суду ще в жовтні 2018 року. Справу розглядав Шевченківський суд Києва. На лаві підсудних опинились 7 осіб, зокрема, екскерівник ДП “АМПУ” разом із заступником і двома менеджерами, а також директор та бенефіціарний власник підприємства ТОВ “Техморгідрострой Миколаїв”.
Ця справа має потрапити до новоствореного Вищого антикорупційного суду (ВАКС). Однак Шевченківський суд не передав її напряму, а звернувся до Апеляційного суду, щоб той звернувся до Верховного, де б розглянули передачу. Це незаконний шлях. Що й підтвердила апеляція, коли вирішила, що справу напряму має передавати районний суд. Ідентична ситуація була зі справами ексголови ДФС Насірова та ексдепутата Мартиненка, які вже перебувають у ВАКС.