Апеляційний госпсуд не дав відновити корупційну угоду на 700 млн грн на українських портах

Сьогодні Північний апеляційний господарський суд залишив чинною ухвалу Господарського суду Києва про відмову у перегляді судового рішення про визнання недійсною корупційної угоди на 712 млн грн між фірмою «Техморгідрострой Миколаїв» і Адміністрацією морських портів України(АМПУ), скасованої завдяки НАБУ. Приватна фірма намагалася відновити договір, посилаючись на рішення Конституційного суду про скасування повноважень НАБУ вимагати розірвання угод через суд.

Госпсуд Києва ще наприкінці серпня відмовив ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» у перегляді “схематозної” угоди на 712 млн грн про проведення днопоглиблення у портах України. Проте фірма подала апеляційну скаргу, аби це рішення скасували.

Апеляція повністю відмовила ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв». Рішення апеляційного госпсуду може бути оскарженим до Касаційного господарського суду Верховного Суду.

Позиція НАБУ в суді була заснована на тому, що на момент розгляду судом справи щодо днопоглиблення Бюро мало право звертатися до суду, щоб розірвати договір. Тобто КСУ позбавив НАБУ права позиватися до суду в майбутньому, оскільки рішення КСУ діє з моменту ухвалення, тобто з 5 червня 2019 року.

НАБУ 2017 року подало позов до Господарського суду міста Києва про розірвання договору між держпідприємством “Адміністрація морських портів України” (АМПУ) та ТОВ “Техморгідрострой Миколаїв” в рамках розслідування кримінальної справи про розкрадання майже 250 млн грн. 

У липні 2018 року НАБУ виграло справу і суд визнав недійсним договір на 712 млн грн. Це рішення оскаржувалося, але апеляція та Верховний суд залишили його в силі, на що й посилався представник Бюро під час засідання у господарському суді. 

В результаті визнання договору недійсним вдалося запобігти перерахуванню на користь ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» близько 395 млн грн та завдання ДП «АМПУ» збитків на суму близько 146 млн грн. Через часткове виконання цієї угоди вартість послуг все таки завищили та завдали збитків державі на суму 118 млн грн.

Нагадаємо, що днопоглюблювані роботи в портах України проводять для покращення причалів, щоб великі судна могли заходити в порти. Зараз для них причали занадто мілкі. Мета цих заходів — підвищення інвестиційної привабливості України.

Ця справа має потрапити до новоствореного Вищого антикорупційного суду (ВАКС). Однак Шевченківський суд не передав її напряму, а звернувся до Апеляційного суду, щоб той звернувся до Верховного, де б розглянули передачу. Це незаконний шлях. Що й підтвердила апеляція, коли вирішила, що справу напряму має передавати районний суд. Ідентична ситуація була зі справами ексголови ДФС Насірова та ексдепутата Мартиненка, які вже перебувають у ВАКС.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності