Апеляція ВАКС взялася за справу “Краяну” по суті

У четвер 11 червня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду перейшла до розгляду справи про розкрадання одеським мером Геннадієм Трухановим зі спільниками 92 млн грн під час закупівлі заводу “Краян” по суті. 

Підготовку до слухання по суті провели ще у березні. Однак з початком карантину судді поблажливо ставилися до відсутності декого з адвокатів і обвинувачених. Коли ж карантин послабили, фігуранти з адвокатами зловживали поблажками і не з’являлися до суду з причин, які суд визнав неповажними. 

Під час першого засідання по суті прокурор зачитав вступну промову, у якій розповів, чому не погоджується з рішенням Малиновського районного суду Одеси, який повністю виправдав Труханова зі спільниками. 

Прокурор зазначав, що суд в Одесі безпідставно визнав недопустимими низку доказів, зібраних Національним антикорупційним бюро. Мовляв, вони отримані з порушенням кримінального процесуального закону. Ми писали про ці докази і ставлення до них нереформованого Малиновського суду.

Він також звернув увагу суддів ВАКС на “турборежим” Малиновського райсуду. Коли відтерміновували численні справи, аби слухати тільки цю і винести якнайшвидше виправдувальний вирок. Зараз же САП просить скасувати цей вирок і відправити справу на повторний розгляд, але вже до Антикорупційного суду. 

Суть справи: для будівництва так званої європейської мерії 2016 року Одеська міськрада на чолі з Трухановим купила приміщення колишнього заводу “Краян” за 185 млн грн. Виявилося, що ця ціна у 43 рази вища, ніж раніше ці приміщення купила фірма-прокладка. 

Пізніше прокурори САП змінили обвинувачення зі 185 млн на 92 млн грн. З обвинувачення прибрали один аргумент, аби збільшити шанси на обвинувальний вирок.

***

Стежити за оперативними і детальними оновленнями у цій та інших резонансних справах НАБУ і САП ви можете у нашому каналі Telegram: https://t.me/fuckcorruption

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності