Апеляція ВАКС вдруге відправила під варту Максима Микитася

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відправила під варту екснардепа, колишнього президента “Укрбуду” Максима Микитася з альтернативою внесення застави у 100 млн грн. Судді повністю задовольнили скаргу прокурора. 

Наприкінці квітня Апеляційна палата стягнула з Микитася 30 млн грн застави, замість усіх 80 млн, і призначила нову — 100 млн. Тобто екснардепу залишалося сплатити ще 50 млн грн. Проте він цього не зробив, чим порушив умови запобіжного заходу.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) звернулася до суду з клопотанням про взяття під варту Максима Микитася із заставою у 100 млн грн. Однак суддя Андрій Біцюк відмовив. Натомість він призначив домашній арешт, який прокуратура й оскаржувала в апеляції.

Сьогодні ж Апеляційна палата повністю задовольнила клопотання прокурора і відправила Микитася під варту з можливістю сплатити 100 млн грн застави. Прокурор зміг обґрунтувати недоцільність домашнього арешту тим, що: 

  • по-перше, він не передбачає застави, тому Микитасю повернули б гроші, які він вже вносив як заставу. Тоді б він розумів, що може порушувати умови запобіжного заходу і не ризикувати коштами;
  • по-друге, є докази, що Микитась роздумував над вбивством своїх співучасників. Під домашнім арештом йому нескладно було б знайти виконавця такого замаху, адже він може спілкуватися з іншими людьми.

Апеляція вчергове виправляє ситуацію після дивних і незрозумілих рішень окремих слідчих суддів ВАКС. Судді Апеляційної палати взяли до уваги ті надзвичайно серйозні ризики, якими чомусь знехтував суддя Андрій Біцюк” — коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін   

Нагадаємо, Максима Микитася підозрюють в організації схеми із заволодіння 82 млн грн на махінаціях із квартирами для Національної гвардії. Замість квартир і паркомісць на елітному Печерську, Нацгвардія та “Укрбуд” обміняли для військовослужбовців квартири на околиці Києва. На початку травня розслідування завершили, справу готують до суду.

Наприкінці жовтня Апеляційна палата обрала екснардепу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у розмірі 80 млн, хоча слідчий суддя Сергій Мойсак спочатку обрав лише смішну заставу у 5,5 млн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності