Підтримати

Апеляція ВАКС стягнула з “короля контрабанди” Альперіна 35 млн грн за приховування ізраїльського паспорта

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) стягнула з підозрюваного в організації масштабної контрабандної схеми Вадима Альперіна 35 млн грн, тобто половину його застави. Причина — Альперін не здав за умовами запобіжного заходу паспорт громадянина Ізраїлю.

Судді Микола Глотов, Даниїла Чорненька та Інна Калугіна постановили стягнути із 70 млн застави 35 млн грн. а саму заставу збільшити до 76 млн грн. Таким чином Альперіну протягом п’яти днів треба сплатити ще 41 млн грн. 

Альперін був зобов’язаний здати всі паспорти, зокрема й Ізраїлю, коли йому призначили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою 70 млн грн застави. 

Минулого місяця суддя першої інстанції ВАКС Сергій Мойсак відмовився стягнути в дохід держави заставу Альперіна, обґрунтовуючи це недоведеністю прокурором порушення. Це рішення вкрай сунівне, адже доказова база прокурора була в рази сильнішою, ніж у адвокатів. Тому прокурор і оскаржив його в апеляції.

Під час сьогоднішнього засідання адвокат намагався довести, що Альперін не мав би змоги виїхати за кордон зі ізраїльським паспортом, адже тоді у прикордонників виникне запитання: за яким паспортом він заїхав. Прокурор, своєю чергою, розповів, що, попри ці твердження, “король контрабанди” вже робив так з іншим паспортом Ізраїля, яких у нього загалом було чотири.

Рішення апеляції цілком логічне. Звісно, могли б стягнути і 70 млн, але мабуть судді зважили на відсутність ризику, бо сам паспорт анульовано. Тож ці 35 млн — це покарання за саме порушення. Скоріш за все, судді побачили, що порушення є, а докази цьому набагато серйозніші, ніж те, що розповідають адвокати”, — коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.

Нагадаємо, Альперіна підозрюють в організації контрабандної схеми, яка спричинила 77 млн грн збитків державі. До неї він залучив високопосадовців митниці, зокрема керівника митниці Києва Сергія Тупальського. Йому, до речі, скасували запобіжний захід наприкінці грудня 2019.

Читайте про цю та інші справи оперативно, коротко і з поясненнями на нашому каналі у Telegram: https://t.me/fuckcorruption

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Зеленського за “схемою Татарова” в Печерському суді відмазують свого ексголову ОДА, який попався на 1,8 млн грн хабара
“Если изымут комп, Наде надо улетать”. Як менеджери Коломойського замітали сліди після виведення 8,2 млрд грн “Приватбанку”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності