Підтримати

Апеляція Антикорупційного суду скасувала “оправдос” одеському меру Труханову

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдувальний вирок одеському меру Геннадію Труханову і його спільникам у справі про ймовірне розкрадання 92 млн грн під закупівлі одеською міською радою будівель заводу “Краян”. Справу передали на новий розгляд до першої інстанції, який здійснить Вищий антикорупційний суд. 

Труханова і його спільників улітку 2019 року виправдав Малиновський районний суд Одеси. Він визнав майже усі докази Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури недопустимими. Водночас, у вироку є численні помилки, які свідчать про упередженість суддів. Про це ми писали детально

В Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду прокурор САП просив скасувати виправдувальний вирок і відправити справу на новий розгляд до першої інстанції. Судді задовольнили апеляцію прокурора, тому тепер справу перегляне перша інстанція Антикорсуду.

Рішення ухвалили судді: головуючий Віктор Панкулич, Ігор Панаід і Сергій Боднар.

Судді не могли ухвалити інакшого рішенням, окрім як підтвердити “оправдос”, або ж скасувати його і відправити в першу інстанцію. Адже закон забороняє суддям виходити за межі скарги прокурорів і адвокатів. А прокурор, своєю чергою, просив саме повторного розгляду справи

Це рішення вселяє надію, оскільки повторний розгляд справи здійснюватиметься незаангажованим і об’єктивним судом. І ще раз доводить, що “оправдоси” у таких справах, які пишуться недоброчесними суддями у районних судах, часто не мають нічого спільного із законом”, — коментує юрист Центру протидії корупції Вадим Валько.

Цікаво, що від початку розгляду справи в апеляції ВАКС низка адвокатів обвинувачених затягувала процес, порушуючи порядок у залі засідань, зловживала правами, подавала однакові спам-клопотання, звинувачувала Антикорсуд у неконституційності, що взагалі не входить до компетенції адвоката.

Це показує, наскільки адвокати були невпевнені у “потрібному рішенні”. Адже пам’ятаємо, що у Малиновському суді навпаки відбувався турборежим, а адвокати поводилися набагато спокійніше”, — додає Валько. 

Нагадаємо суть справи: для будівництва так званої європейської мерії 2016 року Одеська міськрада на чолі з Трухановим купила приміщення колишнього заводу “Краян” за 185 млн грн. Виявилося, що ця ціна у 43 рази вища, ніж раніше ці приміщення купила фірма-прокладка. 

Пізніше прокурори САП змінили обвинувачення зі 185 млн на 92 млн грн для того, аби збільшити шанси на обвинувальний вирок.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Зеленського за “схемою Татарова” в Печерському суді відмазують свого ексголову ОДА, який попався на 1,8 млн грн хабара
“Если изымут комп, Наде надо улетать”. Як менеджери Коломойського замітали сліди після виведення 8,2 млрд грн “Приватбанку”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності