Підтримати

Апеляція Антикорсуду відправила до в’язниці експрокурора ГПУ, який “купував” посаду в НАБУ

У понеділок, 11 січня, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін вирок першої інстанції ВАКС, за яким експрокурор ГПУ Олександр Матюшко засуджений до 2 років позбавлення волі.

25 вересня 2020 року Вищий антикорупційний суд засудив колишнього прокурора Генеральної прокуратури до 2 років позбавлення волі. Його адвокати подали апеляційну скаргу.

Апеляційна палата ВАКС мала встигнути ухвалити рішення до 6 лютого 2021 року, інакше строк притягнення до відповідальності спливав і Матюшко лишився б непокараним.

Судді встигли винести рішення. Вони залишили вирок без змін. Варто зазначити, що суд міг дати за відповідною статтею штраф, обмеження волі від 2 до 4 років або ж позбавлення волі. Тому 2 роки в’язниці у цьому випадку — доволі серйозне покарання.

Нагадаємо, затримали Матюшка лютому 2016 року НАБУ. Він запропонував членам конкурсної комісії віл 5 до 10 тисяч доларів за посаду керівника чи заступника керівника підрозділу детективів НАБУ, проте замість працевлаштування отримав кримінальну справу, яку передали до суду ще в березні 2016 року.

У суді, серед іншого, дослідили відеозапис, на якому видно, як Матюшко намагається домовлятися із членом комісії, говорить про “фінансові питання”, про різницю сум за заступника керівника і власне керівну посаду.

Також у суді допитували свідків Олексія Гриценка і Віталія Шабуніна, які були членами конкурсної комісії з відбору детективів НАБУ. Вони співпрацювали зі слідством і допомогли викрити і затримати Матюшка. 

За інформацією НАБУ, Матюшко працював прокурором у Генеральній прокуратурі України з 2014 року.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Зеленського за “схемою Татарова” в Печерському суді відмазують свого ексголову ОДА, який попався на 1,8 млн грн хабара
“Если изымут комп, Наде надо улетать”. Як менеджери Коломойського замітали сліди після виведення 8,2 млрд грн “Приватбанку”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності