Апеляція Антикорсуду відправила до в’язниці експрокурора ГПУ, який “купував” посаду в НАБУ

У понеділок, 11 січня, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін вирок першої інстанції ВАКС, за яким експрокурор ГПУ Олександр Матюшко засуджений до 2 років позбавлення волі.

25 вересня 2020 року Вищий антикорупційний суд засудив колишнього прокурора Генеральної прокуратури до 2 років позбавлення волі. Його адвокати подали апеляційну скаргу.

Апеляційна палата ВАКС мала встигнути ухвалити рішення до 6 лютого 2021 року, інакше строк притягнення до відповідальності спливав і Матюшко лишився б непокараним.

Судді встигли винести рішення. Вони залишили вирок без змін. Варто зазначити, що суд міг дати за відповідною статтею штраф, обмеження волі від 2 до 4 років або ж позбавлення волі. Тому 2 роки в’язниці у цьому випадку — доволі серйозне покарання.

Нагадаємо, затримали Матюшка лютому 2016 року НАБУ. Він запропонував членам конкурсної комісії віл 5 до 10 тисяч доларів за посаду керівника чи заступника керівника підрозділу детективів НАБУ, проте замість працевлаштування отримав кримінальну справу, яку передали до суду ще в березні 2016 року.

У суді, серед іншого, дослідили відеозапис, на якому видно, як Матюшко намагається домовлятися із членом комісії, говорить про “фінансові питання”, про різницю сум за заступника керівника і власне керівну посаду.

Також у суді допитували свідків Олексія Гриценка і Віталія Шабуніна, які були членами конкурсної комісії з відбору детективів НАБУ. Вони співпрацювали зі слідством і допомогли викрити і затримати Матюшка. 

За інформацією НАБУ, Матюшко працював прокурором у Генеральній прокуратурі України з 2014 року.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності