Апеляція Антикорсуду стягнула з Максима Микитася 30 млн грн застави

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) скасувала рішення першої інстанції і стягнула в дохід держави 30 млн грн застави з екснардепа, колишнього президента компанії-забудовника “Укрбуд” Максима Микитася. Йому також призначили нову заставу у розмірі 100 млн грн.

Апеляційна палата вирішила не стягувати усі 80 млн грн застави з Микитася, як раніше постановила перша інстанція ВАКС, обмежившись 30 млн. Але розмір нової застави збільшили до 100 млн грн, тому тепер Микитась повинен сплатити ще 50 млн. Це рішення остаточне і не підлягає оскарженню. Внести кошти підозрюваний повинен протягом п’яти днів, інакше йому загрожує тримання під вартою. 

Прокурор встановив, що Микитась порушив умови запобіжного заходу, за що законом передбачене стягнення суми застави в дохід держави. Екснардеп провів неформальну нараду, на якій були присутні двоє інших підозрюваних у справі. Йдеться про гендиректора “Укрбуду” Олега Майбороду та його заступника Сергія Якусевича, спілкуватися з якими Микитасю заборонив суд.

Тому суддя ВАКС Андрій Біцюк 3 квітня задовольнив клопотання прокурорів повністю і ухвалив стягнути всю суму застави. Він одночасно призначив екснардепу нову заставу — вже у 100 млн грн. Сьогодні Апеляційна палата дещо змінила це рішення. 

До речі, сьогодні з Якусевича Антикорупційний суд стягнув частину застави — 500 тисяч грн із 1,5 млн грн. Йому призначили нову у розмірі 3 млн грн. Якусевич двічі не з’явився до суду на засідання щодо стягнення застави з Микитася. Його мали допитати щодо наради з Микитасем, але він проігнорував виклики.  

Максима Микитася підозрюють в організації схеми із заволодіння 82 млн грн на махінаціях із квартирами для Національної гвардії. Замість квартир і паркомісць на елітному Печерську, Нацгвардія та “Укрбуд” обміняли для військовослужбовців квартири на околиці Києва.

Наприкінці жовтня суд обрав екснардепу запобіжний захід у виді тримання під вартою із заставою у розмірі 80 млн, в разі внесення якої він був зобов’язаний в тому числі не спілкуватися з іншими фігурантами справи.

Нагадаємо, раніше Апеляційна палата ВАКС стягнула з одеського бізнесмена Вадима Альперіна половину його застави — 35 млн грн. Він також порушив умови запобіжного заходу, не здавши паспорт громадянина Ізраїлю. Суддя першої інстанції ВАКС Сергій Мойсак відмовився стягувати заставу, проте апеляція це рішення скасувала і стягнула половину суми. Альперіну призначили нову заставу у понад 76 млн грн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності