Антикорупційний суд призначив Труханову заставу

Суддя Вищого антикорупційного суду Оксана Олійник відмовила прокурору в арешті мера Одеси Геннадія Труханова.

Натомість Труханову призначили заставу у 30,2 млн грн. Крім того на мера Одеси поклали ряд обов’язків, зокрема він має утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та здати на зберігання закордонні паспорти.

Застава має бути внесена протягом 5 днів з дня постановлення ухвали. Якщо ж її не внесуть, прокуратура зможе просити про зміну запобіжного заходу.

В будь-якому випадку рішення слідчої судді означає, що підозра Труханову є обгрунтованою, а призначення запобіжного заходу у вигляді застави свідчить про існування окремих ризиків, передбачених у статті 177 КПК.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила заарештувати мера Одеси з правом внести 120 млн гривень застави.

6 жовтня НАБУ повідомило, що Труханову та ще трьом посадовцям Одеської міськради повідомили в зловживанні службовим становищем і участі в злочинній організації, яка незаконно заволоділа активами територіальної громади Одеси та згодом легалізувала незаконно отримані доходи. Всього у справі 16 підозрюваних. Загальний розмір завданої шкоди оцінюють у більш ніж пів мільярда гривень.

Це вже друга справа Труханова, яка потрапила до Вищого антикорупційного суду. Його разом зі ще шістьома особами обвинувачують у заволодінні 92 млн грн місцевого бюджету під час купівлі будівлі збанкрутілого заводу “Краян” за завищеними цінами. Адвокати й підозрювані зривають підготовче засідання вже пів року.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності