Підтримати

ЗАЯВА — Антикорупційні організації закликають ВККС невідкладно призначити міжнародних експертів для відбору антикорупційних суддів

Центр протидії корупції та Transparency International Україна закликають Вищу кваліфікаційну комісію суддів України якнайшвидше призначити шістьох міжнародних експертів для участі у доборі антикорупційних суддів.

“Затягування запуску роботи Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ) унеможливлює їхню повноцінну роботу та не залишає їм достатньо часу для аналізу кандидатів до антикорупційного суду”, йдеться у заяві.

Активісти звертають увагу на ряд потенційних ризиків та вимагають від ВККС:

  • невідкладно обрати членів ГРМЕ шляхом відкритого рейтингового голосування;
  • забезпечити умови для безперешкодної роботи ГРМЕ та повного доступу до інформації про кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду;
  • оприлюднити положення регламенту, які визначатимуть порядок роботи Громадської ради міжнародних експертів у межах Закону України “Про Вищий антикорупційний суд”.

14 вересня міжнародні організації передали Вищій кваліфікаційній комісії суддів (ВККС) єдиний узгоджений список із 12 кандидатів, з-поміж яких ВККС має призначити 6 членів до складу ГРМЕ.

Усі дванадцять кандидатів мають широкий досвід із розслідування, підтримки обвинувачення або здійснення судочинства у корупційних справах за кордоном. Окремі із них також мають досвід роботи у національних комісіях із суддівської етики.

Нагадаємо, що Громадська рада міжнародних експертів відграватиме ключову роль у доборі антикорупційних суддів. ГРМЕ спільно із ВККС матиме право  накладати вето на сумнівних кандидатів у судді.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності