Антикорупційні організації закликали лідерів коаліції виправити норму про апеляцію в законі про антикорупційний суд

Центр протидії корупції та Transparency International Україна звернулися до лідерів політичних сил парламентської коаліції Петра Порошенка та Арсенія Яценюка із закликом виправити скандальну норму про апеляцію та проголосувати необхідні зміни до Кримінального процесуального кодексу цього тижня.

Для цього в середу 11 липня комітет правової політики та правосуддя повинен розглянути правки до законопроекту №7441 про судоустрій, серед яких і зміни суперечливої норми про апеляцію, а в четвер 12 липня депутати — ухвалити законопроект у другому читанні.

“Це останній парламентський тиждень перед літніми канікулами, коли народні депутати можуть ухвалити відповідне рішення та внести потрібні зміни до закону”, —  йдеться у заяві.

У руках народних депутатів та зокрема коаліції фактично “зависли” майже 4 мільярди доларів фінансування від міжнародних партнерів, які надзвичайно потрібні Україні і отримання яких залежить від виправлення депутатами норми про апеляцію щодо теперішніх справ НАБУ.

Слід зазначити, що 18 із 32 депутатів комітету входять до Блоку Петра Порошенка, включно із головою комітету Русланом Князевичем, чи Народного Фронту. Це кількість депутатів, необхідна для кворуму для проведення комітету та ухвалення рішення щодо законопроекту №7441, без якого неможливе голосування в залі.

Нагадаємо, що в ухвалений закон про Вищий антикорупційний суд внесли норму, згідно з якою апеляції щодо справ НАБУ, які зараз уже розглядаються в судах, відбуватимуться в судах загальної юрисдикції, а не новоствореному Антикорупційному суді.

Це означає, що гучні справи щодо топ-посадовців можуть ніколи не потрапити до нового антикорупційного суду, а  розглядатися лише в судах загальної юрисдикції.

Крім того, вчора 9 липня Президент сам зазначив, що чекає у четвер на голосування поправок, які змінять закон про антикорсуд.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У ВР хочуть зірвати конкурс на директора НАБУ і вчергове намагаються підірвати незалежність керівників антикорупційних органів
ВАКС стягнув 3,6 млн грн з голови Васильківського суду Максима Ковбеля у справі про цивільну конфіскацію

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності