Антикорсуд з другої спроби відновив справу “Роттердам+”

Слідча суддя Вищого антикорупційного суду (ВАКС) Оксана Олійник скасувала постанову прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Віталія Пономаренка про закриття справи “Роттердам+”. Це рішення не підлягає оскарженню.

Таким чином суд підтвердив, що прокурор САП Віталій Пономаренко безпідставно закрив справу. Він відкинув великий об’єм доказів і послався на експертизу, яка як не підтвердила, так і не спростувала шкоди від формули. 

Більше того, було оголшено, що нещодавно у справі з’явилася нова експертиза, яка визначила 39,9 млрд грн збитків. Адвокати через підконтрольні Рінату Ахметову ЗМІ всіляко намагалися очорнити експертку, яка зробила такий висновок.

Та й сам колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк, який затвердив формулу “Роттердам+”, а нині переховується за кордоном, раніше жорстко критикував як її, так і взагалі компанію “ДТЕК” Ріната Ахметова.

Постанову прокурора оскаржували Центр протидії корупції і Нікопольський завод феросплавів.

Раніше суддя ВАКС Катерина Широка відмовилася відновлювати справу “Роттердам+” за скаргою Віктора Чумака, за заявою якого свого часу відкрили кримінальну справу. Тепер Чумак добивається скасування рішення Широкої і відновлення справи вже в апеляції.

Нагадаємо, за даними НАБУ, топменеджери компанії “ДТЕК” олігарха Ріната Ахметова в 2015 році “домовилися” з керівництвом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) щодо затвердження формули утворення ціни на електроенергію “Роттердам+”.

Формула передбачала включення до тарифу на електроенергію витрати на доставку та перевалку вугілля в Україну з портів Європи, яких не існувало. Це призвело до штучного збільшення вартості електроенергії для всіх споживачів.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності