Антикорсуд з другої спроби відновив справу “Роттердам+”

Слідча суддя Вищого антикорупційного суду (ВАКС) Оксана Олійник скасувала постанову прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Віталія Пономаренка про закриття справи “Роттердам+”. Це рішення не підлягає оскарженню.

Таким чином суд підтвердив, що прокурор САП Віталій Пономаренко безпідставно закрив справу. Він відкинув великий об’єм доказів і послався на експертизу, яка як не підтвердила, так і не спростувала шкоди від формули. 

Більше того, було оголшено, що нещодавно у справі з’явилася нова експертиза, яка визначила 39,9 млрд грн збитків. Адвокати через підконтрольні Рінату Ахметову ЗМІ всіляко намагалися очорнити експертку, яка зробила такий висновок.

Та й сам колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк, який затвердив формулу “Роттердам+”, а нині переховується за кордоном, раніше жорстко критикував як її, так і взагалі компанію “ДТЕК” Ріната Ахметова.

Постанову прокурора оскаржували Центр протидії корупції і Нікопольський завод феросплавів.

Раніше суддя ВАКС Катерина Широка відмовилася відновлювати справу “Роттердам+” за скаргою Віктора Чумака, за заявою якого свого часу відкрили кримінальну справу. Тепер Чумак добивається скасування рішення Широкої і відновлення справи вже в апеляції.

Нагадаємо, за даними НАБУ, топменеджери компанії “ДТЕК” олігарха Ріната Ахметова в 2015 році “домовилися” з керівництвом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) щодо затвердження формули утворення ціни на електроенергію “Роттердам+”.

Формула передбачала включення до тарифу на електроенергію витрати на доставку та перевалку вугілля в Україну з портів Європи, яких не існувало. Це призвело до штучного збільшення вартості електроенергії для всіх споживачів.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності