Антикорсуд відмовився відводити від справи “Роттердам+” прокурора Пономаренка, який незаконно закривав її

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Сергій Мойсак відмовив детективам Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і не відвів прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Віталія Пономаренка від справи “Роттердам+”.

Раніше суддя ВАКС Оксана Олійник скасувала постанову прокурора Пономаренка про закриття справи “Роттердам+”. Але сам Пономаренко залишається прокурором, який процесуально керує розслідуванням і потенційно може бути прокурором, який мав би добиватися вироку у справі у суді.  

Детективи НАБУ звернулися до Вищого антикорупційного суду з метою відвести Пономаренка через його ймовірну упередженість. Це проявляється якраз у безпідставному закритті Пономаренком справи “Роттердам+”.

Раніше детективи вже зверталися до генеральної прокурорки Ірини Венедіктової з цим питанням, але досі Пономаренко відстороненим не був ,а вирішення проблеми затягується.

Слідчий суддя Сергій Мойсак заслухав під час засідання як детективів, так і самого прокурора Пономаренка, адвокатів підозрюваних у справі і представника Нікопольського заводу феросплавів, який є потерпілим у справі. В результаті Мойсак відмовився відводити прокурора.

Поки що виходить так, що прокурор, який незаконно закривав справу і це підтверджено рішенням суду,  буде далі займатися цією справою. Очевидно, що він упереджений і не буде об’єктивно доводити провадження до справедливого вироку. Тепер все залежить виключно від генпрокурорки Венедіктової, яка єдина може усунути прокурора Пономаренка від справи”, — коментує юрист ЦПК Вадим Валько. 

Нагадаємо, прокурор САП безпідставно закрив справу щодо формули “Роттердам+”. Він керувався висновками експертів, які не спростували збитки, а просто заявили, що не мають компетенції їх встановлювати. І це при тому, що у справі є й інші експертизи, які встановили збитки за різні періоди дії формули.

Також є ще велика кількість інших серйозних доказів у справі, які прокурор не врахував, закриваючи її. За словами детективів НАБУ, Пономаренко жодного разу не витребовував усі 150 томів справи і не ознайомлювався з ними. 

Прокурор також знав про початок нової експертизи, ініційованої НАБУ, але навіть не дочекався її результатів. Пізніше вона визначила, що збитки від формули могли сягати 39,9 млрд грн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності