Антикорсуд відмовився відновлювати справу «Роттердам+»

Суддя Вищого антикорупційного суду Катерина Широка відмовила ексдепутату, колишньому заступнику генпрокурора Віктору Чумаку у задоволенні скарги на постанову прокурора САП Пономаренка про закриття провадження у справі “Роттердам+”

Суддя Катерина Широка відмовилася скасувати постанову прокурора САП Віталія Пономаренка про закриття справи, попри численні доводи щодо безпідставності такої постанови. 

Під час закриття пркурор керувався висновками експертів, які не спростували збитки, а просто заявили, що не мають компетенції їх встановлювати. Також є ще велика кількість інших серйозних доказів у справі, які прокурор не врахував, закриваючи її. Більше того, слідство ще могло зробити додаткові експертизи і провести рецензію попередніх. До того ж існують експертизи 2019 року, які підтверджують збитки. 

Проте суддя вирішила, що прокурор Пономаренко правомірно закрив справу, а Чумак і його адвокатка не довели протилежного. Рішення буде оскаржене до Апеляційної палати ВАКС. Також Центр протидії корупції як один із заявників у справі оскаржуватиме закриття справи “Роттердам+” окремо. 

Нагадаємо, за даними НАБУ, топменеджери компанії “ДТЕК” олігарха Ріната Ахметова в 2015 році “домовилися” з керівництвом НКРЕКП щодо затвердження формули утворення ціни на електроенергію “Роттердам+”.

Формула безпідставно передбачала включення до тарифу на електроенергію витрати на доставку та перевалку вугілля в Україну з портів Європи, яких не існувало. Це призвело до штучного збільшення вартості електроенергії для всіх споживачів, а збитки оцінили аж на 19 мільярдів.

У серпні 2019 року детективи НАБУ повідомили про підозру 6 особам, серед яких ексголова НКРЕКП Дмитро Вовк, гендиректор компанії “ДТЕК мережі” Іван Гелюх та інші.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності