Підтримати

Антикорсуд призначив Мартиненку зі спільниками державних безоплатних адвокатів

У Вищому антикорупційному суді (ВАКС) відбулося засідання у справі колишнього народного депутата Миколи Мартиненка, якого зі спільниками обвинувачують у розкраданні 700 млн грн державних підприємств “СхідГЗК” і НАЕК “Енергоатом”. Мартиненку і кільком його спільникам призначили державних захисників.  

На минулому засіданні у понеділок, 20 липня, обвинувачені Мартиненко, Руслан Журило, Валерій Васильков, Олександр Сорокін, Володимир Богданець та Павло Скаленко відмовилися від адвокатів Петра Бойка, Тетяни Черезової, Ганни Палагицької і  Євгенія Крамаренка.

Аби обвинувачені знайшли нових адвокатів, судді Федорак, Строгий і Маслов дали їм три дні. Протягом цього часу, до п’ятниці 24 липня, вони не підписали нові угоди із захисниками і просили додаткового часу для цього. Мартиненко, наприклад, заявив, що адвокатській фірмі, з якою він хотів підписати угоду, треба 20 днів, аби вирішити, чи братися за справу.

Проте судді не надали обвинуваченим більше часу і призначили тим обвинуваченим, які залишилися без адвокатів (Мартиненко, Скаленко, Васильков і Журило), безоплатних державних адвокатів. 

Після старту розгляду цієї справи у ВАКСі, захист Мартиненка використав всі можливі інструменти для затягування справи. Їх дії цілком очікувані, як і очевидне небажання зустрічі з правосуддям. Наразі вони намагаються штучно створити якісь порушення права на захист з боку суду” — коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.

У справі Мартиненка у ВАКС вже майже дослідили весь атомний епізод, пов’язаний із розкраданнями в НАЕК “Енергоатом”. Прокурор зачитав дані про “відкати” підставній фірмі Мартиненка, про те, як ексдепутат витрачав ці гроші на навчання доньки за кордоном та інші приватні потреби. 

Примітно, що суд у Швейцарії вже виніс обвинувальний вирок щодо Мартиненка і його спільника Павла Скаленка. Їх визнали винними у відмиванні грошей, які, за даними НАБУ і САП, були розкрадені саме на українських держпідприємствах. Мартиненку призначили 28 місяців в’язниці, а Скаленку — 24.

Нагадаємо, що Мартиненка зі спільниками обвинувачують в організації схеми з розкрадання коштів українських держпідприємств “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “НАЕК Енергоатом”. Загальні збитки, за даними слідства, сягають 700 млн грн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності