Підтримати

Антикорсуд призначив Мартиненку зі спільниками державних безоплатних адвокатів

У Вищому антикорупційному суді (ВАКС) відбулося засідання у справі колишнього народного депутата Миколи Мартиненка, якого зі спільниками обвинувачують у розкраданні 700 млн грн державних підприємств “СхідГЗК” і НАЕК “Енергоатом”. Мартиненку і кільком його спільникам призначили державних захисників.  

На минулому засіданні у понеділок, 20 липня, обвинувачені Мартиненко, Руслан Журило, Валерій Васильков, Олександр Сорокін, Володимир Богданець та Павло Скаленко відмовилися від адвокатів Петра Бойка, Тетяни Черезової, Ганни Палагицької і  Євгенія Крамаренка.

Аби обвинувачені знайшли нових адвокатів, судді Федорак, Строгий і Маслов дали їм три дні. Протягом цього часу, до п’ятниці 24 липня, вони не підписали нові угоди із захисниками і просили додаткового часу для цього. Мартиненко, наприклад, заявив, що адвокатській фірмі, з якою він хотів підписати угоду, треба 20 днів, аби вирішити, чи братися за справу.

Проте судді не надали обвинуваченим більше часу і призначили тим обвинуваченим, які залишилися без адвокатів (Мартиненко, Скаленко, Васильков і Журило), безоплатних державних адвокатів. 

Після старту розгляду цієї справи у ВАКСі, захист Мартиненка використав всі можливі інструменти для затягування справи. Їх дії цілком очікувані, як і очевидне небажання зустрічі з правосуддям. Наразі вони намагаються штучно створити якісь порушення права на захист з боку суду” — коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.

У справі Мартиненка у ВАКС вже майже дослідили весь атомний епізод, пов’язаний із розкраданнями в НАЕК “Енергоатом”. Прокурор зачитав дані про “відкати” підставній фірмі Мартиненка, про те, як ексдепутат витрачав ці гроші на навчання доньки за кордоном та інші приватні потреби. 

Примітно, що суд у Швейцарії вже виніс обвинувальний вирок щодо Мартиненка і його спільника Павла Скаленка. Їх визнали винними у відмиванні грошей, які, за даними НАБУ і САП, були розкрадені саме на українських держпідприємствах. Мартиненку призначили 28 місяців в’язниці, а Скаленку — 24.

Нагадаємо, що Мартиненка зі спільниками обвинувачують в організації схеми з розкрадання коштів українських держпідприємств “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “НАЕК Енергоатом”. Загальні збитки, за даними слідства, сягають 700 млн грн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Зеленського за “схемою Татарова” в Печерському суді відмазують свого ексголову ОДА, який попався на 1,8 млн грн хабара
“Если изымут комп, Наде надо улетать”. Як менеджери Коломойського замітали сліди після виведення 8,2 млрд грн “Приватбанку”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності