Антикорсуд обмежив захисту строки ознайомлення з матеріалами у “справі Дубневича” про заволодіння 93,2 млн грн “Укрзалізниці”

Слідчий суддя ВАКС Тимур Хамзін встановив Ярославу Дубневичу, восьми іншим підозрюваним та їх захисникам строк для ознайомлення з матеріалами до 31 січня 2022 року включно. Після цієї дати сторона захисту буде вважатися такою, що реалізувала своє право на ознайомлення з матеріалами справи.

Слідство вважає, що Ярослав Дубневич разом ще з вісьмома особами організував схему, в результаті якої одна із філій “Укрзалізниці” впродовж грудня 2015 – березня 2017 років здійснила процедуру закупівлі стрілочної продукції за суттєво завищеними цінами. В результаті таких дій “Укрзалізниці” було завдано 93,28 млн грн збитків, які учасники схеми розподілили між собою.

Детективи спершу просили встановити строк ознайомлення до 22 липня 2021 року, однак в ході розгляду клопотання збільшили цей строк до 01 грудня 2021 року.

Справа складається 133 томів письмових матеріалів. Крім того, у справі також є речові докази у виді тендерної документації, блокнотів, зошитів та 30 одиниць техніки (мобільних телефонів, ноутбуків, системних блоків, флеш-накопичувачів).

Підозрювані та їх захисники просили відмовити детективу у задоволенні клопотання. Вони посилалися на великий обсяг матеріалів, карантинні обмеження, зайнятість в інших справах, а також не забезпечення належних умови для ознайомлення зі сторони НАБУ.

В результаті суддя дійшов до загального висновку про допущення стороною захисту зволікання при ознайомленні з матеріалами розслідування.

Після того, як суд встановив кінцевим строком ознайомлення захисту з матеріалами 31 січня 2022 року, строк всього процесу ознайомлення займе понад 21 місяць. Цього більш ніж достатньо для вивчення усіх матеріалів справи. Після цього обвинувальний акт буде направлено для розгляду до Вищого антикорупційного суду.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності