Антикорсуд не повівся на сумнівну угоду між прокурором САП Кричуном і обвинуваченим у розтраті 14 млн грн

Сьогодні у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) відбулося засідання у справі колишнього керівника Державної інноваційної фінансово-кредитної установи (ДІФКУ) Арсена Ісаакяна. Його обвинувачують у незаконному продажі боргу держкомпанії “Антонов” перед ДІФКУ приватній фірмі за значно заниженою ціною.

Ще під час розгляду справи у Шевченківському райсуді Києва прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Василь Кричун вирішив укласти з Арсеном Ісаакяном угоду. За нею обвинувачений визнає злочин, щиро кається і замість в’язниці отримує 17 тисяч грн штрафу і випробувальний термін у два роки.

Проте така угода вкрай сумнівна з низки причин: по-перше, Ісаакян не був би зобов’язаний відшкодувати збитки державі, а це 14,5 млн грн. По-друге, за статтею 75 Кримінального кодексу України, за корупційний злочин не передбачено звільнення від покарання з випробувальним терміном. 

На засіданні у ВАКС судді засумнівалися у доцільності такої угоди, тож ставили прокурору та Ісаакяну низку запитань, на які ті не могли конкретно відповісти. 

Спочатку вони запитували, в чому «щиро кається» Ісаакян і в чому це каяття проявляється. Бо обвинувачений каже, що вчинив злочин через власну помилку, а мав би визнати реальний злочинний умисел.

Судді також поцікавилися, чи буде повернута державі шкода і чи відновлюються угодою державні і суспільні інтереси. На це запитання також відповіді не було. 

Тому після тривалої наради вони відмовили сторонам в затвердженні угоди. Тепер справа продовжуватиме слухатися у ВАКС.

Нагадаємо, 1998 року Державна інноваційна фінансово-кредитна установа (ДІФКУ) уклала договір на грошову позику 20 млн грн державному підприємству “Антонов” на побудову літаків АН-140. ДІФКА перерахувала частину коштів — 16 млн грн.

У травні 2015 року керівник ДІФКУ Арсен Ісаакян продав право вимоги цих коштів приватній фірмі за 1,5 млн грн. Внаслідок договору держава зазнала шкоди на 14,6 млн грн.

Це стало приводом для НАБУ розпочати розслідування. Справу передали до суду у березні 2016.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності