Підтримати

АНОНС — Завтра відбудеться засідання у справі “фірташівського” ЗТМК

У вівторок 20 листопада у Запоріжжі продовжать розгляд справи Запорізького титано-магнієвого комбінату, співвласником якого є олігарх Дмитро Фірташ.

Керівника комбінату звинувачують у розтраті майже 500 млн грн, які замість модернізації пішли на оффшорки Фірташа.

ОНОВЛЕННЯ — Засідання перенесли.

Початок засідання — 10.30. Адреса суду — вул. Лізи Чайкіної 65.

Слід зазначити, що нещодавно одна із колегії суддів Нінель Марченко звернулася до Вищої ради правосуддя із повідомленням про втручання у діяльність судді через те, що службовець Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК) пропонує їй хабар у розмірі 50 тис доларів за виправдувальний вирок директору компанії.

Нінель Марченко — одна із трьох суддів Заводського районного суду Запоріжжя, які наразі розглядають справу керівника ЗТМК Володимира Сивака, обвинуваченого у розтраті майже 500 млн грн. Інші судді у справі — Олександр Яцун (головуючий) та Руслан Сінєльнік.

“Оскільки суддя Марченко не головуюча, існує велика загроза, що іншим двом суддям також могли пропонувати хабарі за виправдання Сивака. Тому логічно заявити відвід усій колегії суду, щоб розпочати новий розгляд справи геть іншим складом суду”, — зазначає юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.

Для відводу колегії суддів прокурор має подати вмотивовану письмову заяву цим же суддям та довести свою позицію щодо відводу під час засідання. Після цього судді йдуть в нарадчу, де ухвалюють рішення, на підставі якого виносять ухвалу.

Нагадаємо, що справа за обвинуваченням Сивака тягнеться в судах уже понад 2 роки.

Саме Заводський районний суд Запоріжжя розглядає справу з грудня 2017 року.

Станом на сьогодні суд дослідив докази сторін і продовжується стадія допиту свідків сторони обвинувачення.

ЗТМК на 51% належить державі та 49% через кіпрську офшору — Дмитру Фірташу.

Олігарх свого часу отримав частку комбінату тому, що обіцяв вкласти у розвиток унікального комбінату понад $110 млн, які в результаті пішли не на модернізацію комбінату, а на офшори.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності