АНОНС — Суд щодо декларацій СБУ перенесли на 24 жовтня

УВАГА! ЗМІНА! Суд перенесли на 24 жовтня на 12.20 у зв’язку з неочікуваною відпусткою судді. Про це повідомила секретар суду менш ніж за добу до запланованого засідання.

У середу 3 жовтня о 12.00 Верховний суд (Московська 8, корпус 5) укотре розгляне касаційну скаргу Центру протидії корупції на рішення першої та апеляційної інстанцій у справі щодо засекречення декларацій працівників Служби безпеки України.

“Сподіваємося, що цього разу Верховний суд зрештою винесе фінальний вирок у цій справі, адже з СБУ ми судимося фактично півтора роки в трьох судових інстанціях — і нічого нового від Служби не чуємо. Ми вважаємо, що це змова між НАЗК та СБУ для затягування цього судового процесу, адже очевидно вони не хочуть рішення суду”, — зазначає юристка Центру протидії корупції Олени Щербан.

Нагадаємо, що попереднього засідання оголосили перерву, щоб представники НАЗК змогли ознайомитись із поясненнями СБУ та надати інформацію, чи НАЗК здійснювало перевірку декларацій СБУшників. У суді представники НАЗК заявили, що їм невідомо, чи агенство таку перевірку робило.

Так, 2017 року ЦПК подав до суду на СБУ через засекречення інформації з декларацій співробітників СБУ.

У січні 2018 Апеляційний адміністративний суд міста Києва закріпив за керівництвом СБУ право начхати на пряму норму закону і не подавати декларації. Фактично цим була вбита можливість притягнути до відповідальності хоч одного працівника СБУ за брехню в декларації.

Визнання керівництвом СБУ інформації з декларацій державною таємницею, подача декларацій не до Реєстру НАЗК, а до власної закритої системи невідомого походження, доступ до якої мають тільки в Службі, активісти вважають незаконним.

На частину цієї інформації накладено гриф “цілком таємно”, на частину – “таємно”. При цьому, незаконно засекречено навіть публічну інформацію щодо керівництва та посадовців СБУ, імена та посади яких добре відомі суспільству та опубліковані в офіційних документах, наприклад, в указах президента.

Антикорупціонери мають намір в судовому порядку таки змусити СБУ розсекретити інформацію з декларацій і відомості про зміни майнового стану керівництва та слідчих, а також визнати незаконними створення Службою власної системи обробки та зберігання декларацій.

У разі якщо відповідне рішення не винесе Верховний суд, активісти звертатимуться до Європейського суду з прав людини.

Засідання проходитиме за адресою: м. Київ, вул. Московська, 8, корпус 5.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Що має зробити влада, щоб отримати позитивну антикорупційну оцінку від ЄС: ЦПК розробив дорожню мапу виконання вимог Єврокомісії
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності