Підтримати

АНОНС — В Антикорсуді спробують відновити справу “Роттердам+”, яку безпідставно закрив прокурор САП

У понеділок, 14 вересня, у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) розглянуть безпідставне закриття прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталієм Пономаренком кримінального провадження у справі “Роттердам+”, яка завдала 39 млрд грн збитків українцям. 

Адреса суду: вул. Хрещатик, 42-А. 

Слідча суддя: Катерина Широка.

Початок засідання: 14:00.

Колишній народний депутат, ексзаступник генпрокурора Віктор Чумак подав скаргу до ВАКС на закриття прокурором САП Віталієм Пономаренком кримінального провадження щодо енергетичної схеми “Роттердам+”. Він має це право як особа, яка подавала заяву про злочин. Про намір оскаржити закриття справи він повідомляв у своєму блозі на YouTube.

Прокурор Пономаренко закрив справу щодо підозрюваних у справі 28 серпня. Причиною у САП назвали експертизу установи Служби безпеки України, яка нібито не виявила збитків. 

У Національному антикорупційному бюро також зазначили, що будуть оскаржувати постанову прокурора Пономаренка. НАБУ може подати скаргу до керівника САП (зараз його обов’язки виконує Максим Грищук) і до генеральної прокурорки Ірини Венедіктової. 

Засідання щодо оскарження закриття справи мало відбутися у вівторок, 8 вересня. Однак прокурор Пономаренко не прийшов, повідомивши, що перебуває на засіданні в інший справі.

Нагадаємо, за даними НАБУ, топменеджери компанії “ДТЕК” олігарха Ріната Ахметова в 2015 році “домовилися” з керівництвом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) щодо затвердження формули утворення ціни на електроенергію “Роттердам+”.

Формула безпідставно передбачала включення до тарифу на електроенергію витрати на доставку та перевалку вугілля в Україну з портів Європи, яких не існувало. Це призвело до штучного збільшення вартості електроенергії для всіх споживачів, а збитки оцінили аж на 19 мільярдів.

У серпні 2019 року детективи НАБУ повідомили про підозру 6 особам, серед яких ексголова НКРЕКП Дмитро Вовк, гендиректор компанії “ДТЕК мережі” Іван Гелюх та інші.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
“Страховая компания – это ваша дойная корова, ее надо беречь”. Деталі засідання у справі екстопменеджера “Приватбанку”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності