Підтримати

АНОНС — Завтра суддя Сенін вирішить, чи знімати арешт з Новороздільської ТЕЦ Дубневичів. Оновлено

У вівторок 11 грудня об 11.30 у Солом’янському районному суді міста Києва мало відбутися чергове засідання у справі щодо зняття арешту із Новороздільської  ТЕЦ, що належить нардепам від БПП Ярославу та Богдану Дубневичам. Однак засідання не відбулося через лікарняний судді Сеніна. 

Клопотання адвокатів Дубневичів про зняття арешту з цієї ТЕЦ розглядається в суді вже понад 2 місяці. Під час останнього засідання прокурор САП Ігор Гарванко заявив відвід судді Сеніну. Причиною стала безпідставна відмова судді залучити до участі в засіданні представників АРМА.

Це було не перше необгрунтоване рішення Сеніна у справі. Так, ще 26 жовтня Сенін задовольнив клопотання адвоката ТОВ Новороздільська ТЕЦ та долучив до матеріалів судової справи про скасування арешту з ТЕЦ Дубневичів “експертизу”, якою начебто встановлюється, що суд не мав права арештовувати майновий комплекс ТЕЦ.

Зауважимо, що дві ТЕЦ у Львівській області — Новояворівська та Новороздільська, бенефіціарами яких є народні депутати брати Богдан та Ярослав Дубневичі, були передані за рішенням суду в управління АРМА у серпні 2018 року. Причина — кримінальне провадження НАБУ щодо схем на обох ТЕЦ, через які держава втратила понад 1,4 млрд грн.

Відповідно до вимог закону, АРМА обрала нового управителя ТЕЦ. Після цього власники ТЕЦ та їхні менеджери саботували роботу ТЕЦ — знищили технічну документацію, забрали частину важливого обладнання та підбурювали працівників.  Через це тривалий час мешканці обох міст залишалися без гарячої води та тепла.

Однак у листопаді роботу ТЕЦ вдалося відновити і наразі Новояворівськ та Новий Розділ мають тепло.

Дубневичі уже не вперше намагалися зняти арешт та повернути контроль над ТЕЦ на Львівщині. У разі зняття арешту, ТЕЦ повернулися б під контроль менеджерів, що діяли в інтересах братів Дубневичів і схему з розкрадання газу було б відновлено.

6 грудня суд відмовив у знятті арешту з Новояворівської ТЕЦ.

Нагадаємо, за даними Національного антикорупційного бюро України, впродовж 2013-2015 років Новороздільська та Новояворівська ТЕЦ отримували природний газ за пільговими цінами від НАК «Нафтогаз України» ніби для постачання тепла населенню. Проте насправді продавали частину газу за пільговими цінами приватним компаніям.У результаті цього державним інтересам в особі НАК «Нафтогаз України» завдано збитків на суму понад 1,4 млрд грн.

Адреса суду — м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1 кабінет №9.

Суддя — Вадим Сенін

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Zero Corruption: Центр протидії корупції оновив бренд та розширює коло діяльності
У Києві відбудеться Zero Corruption Conference –  незалежний міжнародний форум з пошуку антикорупційних рішень
Вища рада правосуддя не звільнила суддю Аблова, який 6 років тому зобов’язав беркут розігнати Майдан

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності