Підтримати

АНОНС — Завтра суддя Сенін може ухвалити рішення щодо ТЕЦ Дубневичів

У п’ятницю 2 листопада об 11.15 у Солом’янському районному суді міста Києва відбудеться чергове засідання у справі щодо зняття арешту із Новороздільської  ТЕЦ, що належить нардепам від БПП Ярославу та Богдану Дубневичам.

26 жовтня Солом’янський районний суд Києва задовольнив клопотання адвоката ТОВ Новороздільська ТЕЦ та долучив до матеріалів судової справи про скасування арешту з ТЕЦ Дубневичів новий документ — “експертизу”.

Цією експертизою встановлюється, що суд не мав права арештовувати майновий комплекс ТЕЦ в рамках кримінальної справи НАБУ про розкрадання газу на цих підприємствах.

Представляючи в суді суть свого клопотання, адвокат зазначив, що “експертиза” проводилася з двох питань: чи можна було накладати арешт на ТЕЦ в рамках тих кримінальних справ, які розслідує НАБУ, і друге — про законність дій детектива Бюро.

У своєму висновку, оприлюдненому адвокатом під час судового засідання, “експерт” встановив, що “накладати арешт на майновий комплекс є втручанням в господарську діяльність і це заборонено”, і що “дії детектива, який визнав майно ТЕЦ речовим доказом, є неправомірними”.

Юрист Центру протидії корупції Андрій Савін, який був присутнім під час судового засідання, пояснює, що експертиза є фейком, адже предметом її дослідження були правові питання, а це прямо заборонено КПК.

Також, зі слів прокурора САП Ігоря Гарванко, який також брав участь у засіданні, даний документ не вважається експертизою, адже людина, яка писала цей висновок, не була попереджена про кримінальну відповідальність за винесення недостовірного висновку.

Нагадаємо, за даними Національного антикорупційного бюро України, впродовж 2013-2015 років «Новороздольска ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ» отримували природний газ за пільговими цінами від НАК «Нафтогаз України» ніби для постачання тепла населенню. Але отримували в обсягах, які вдесятеро перевищували реальні потреби конкретних населених пунктів. У результаті цього державним інтересам в особі НАК «Нафтогаз України» завдано збитків на суму понад 1,4 млрд грн.

Дві ТЕЦ у Львівській області, бенефіціарами яких є народні депутати брати Богдан та Ярослав Дубневичі, були передані за рішенням суду в управління АРМА у серпні 2018 року.

Депутати від БПП Дубневичі не полишають спроб зняти арешт та повернути контроль над ТЕЦ на Львівщині.

Адреса суду — м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1 кабінет №9.
Суддя — Вадим Сенін

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Ексголова НКРЕКП Вовк критикував злочинну формулу “Роттердам+”, а потім сам затвердив її — ВІДЕО

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності