Підтримати

АНОНС — Завтра суд продовжить досліджувати докази уранового епізоду у справі Мартиненка

У вівторок 2 квітня Шевченківський районний суд міста Києва продовжить досліджувати докази у справі колишнього депутата Миколи Мартиненка. Це буде третє засідання, на якому розглядатимуть докази у справі про розкрадання 17 млн доларів на закупівлі урану для держпідприємства «СхідГЗК».

Початок засідання — 9:00. Адреса — вулиця Дегтярівська 31-А. Головуюча суддя — Лідія Щебуняєва.

Під час попередніх двох засіданнь щодо уранового епізоду в суді досліджували рішення Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, згідно з яким державне підприємтсво Східний гірничо-збагачувальний комбінат (СхідГЗК) мало б не закуповувати уран, а на 100% забезпечувати підприємства атомної промисловості ураном власного видобутку.

Усі кошти держпідприємство мало б вкладати у власні виробничі потужності. Натомість посадові особи «СхідГЗК» проводили міжнародні тендери з порушеннями.

Окрім того, під час попереднього засідання адвокати Мартиненка вкотре намагалися визнати недопустимими докази, отримані через міжнародну правову допомогу щодо підконтрольної екс-нардепу компанії «Штоєрман» з Австрії.

У документах серед іншого є виписки про рух коштів по рахунку цієї компанії в австрійському банку. На цей рахунок надходили гроші українського підприємства “СхідГЗК” за поставки уранового оксидного концентрату.

Микола Мартиненко та його спільники обвинувачується у розкраданні  із двох державних підприємств Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом” (атомна справа) та Східного гірничо-збагачувального комбінату (уранова справа) 6,4 млн євро та 17,2 млн доларів відповідно. Загальна сума завданих збитків — майже 700 млн гривень.

Суд уже завершив вивчати докази щодо епізоду атомної справи та перейшов до доказів щодо уранової.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС — Антикорсуд вирішить, чи брати під варту “слугу народу” Юрченка
АНОНС — В Антикорсуді спробують відновити справу “Роттердам+”, яку безпідставно закрив прокурор САП

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності